Majid Sadeghinia

خدا

روزي پسر كوچكي تصميم گرفت با خدا ملاقات خدا برود و چون مي دانست راه درازي در پيش دارد مقداري كلوجه و نوشيدني در چمدان گذاشت و سفرش را آغاز كرد.

هنوز راه زيادي نرفته بود كه در پارك چشمش به پير زني افتاد كه روي صندلي نشسته بود و خيره به پرندگان نگاه مي كرد . پسرك كنار پير زن نشست و چمدانش را باز كرد . مي خواست چيزي بنوشد كه متوجه گرسنگي پيرزن شد و كلوچه اي به او داد .

پيرزن با حسي سرشار از قدر شناسي آن را گرفت و لبخندي نثار پسرك كرد . لبخندش آن قدر زيبا بود كه پسرك خواست براي ديدن دوباره آن مقداري نوشيدني نيز به او بدهد . لبخندهاي پيرزن پسرك را غرق درلذت كرد. آن دو تمام بعدازظهر را به خوردن و نوشيدن  گذراندند بي آن كه كلمه اي بين آنها رد و بدل شود .

با تاريك شدن هوا پسرك تازه متوجه شد كه چقدر خسته است و براي برگشتن به خانه از جا برخاست ، اما هنوز چند قدمي پيش نرفته بود كه با سرعت به سوي پيرزن بازگشت و او را در آغوش كشيد و بار ديگر نظاره گر عميقترين لبخند پيرزن شد .

مادر پسرك كه با ورود او اوج لذت را در چهره وي تشخيص داد علت شادي او را جويا شد. پسرك نيز در پاسخ گفت : من امروز با خدا ناهار خوردم و قبل از اينكه مادر چيزي بگويد اضافه كرد : و لبخند او زيباترين لبخندي بود كه تا به حال ديده ام . پيرزن نيز سرشار از شادي و آرامش به خانه برگشت و در پاسخ  به پسرش كه از حالات عجيب مادر شگفت زده شده بود گفت: امروز با خدا در پارك كلوچه خوردم . او بسيار جوان تر از آن است كه در انتظار داشتم.

+   سه شنبه 1388/12/11ساعت 9:33 | 

اثری هنری

خالق این اثر جمشید تاتا، طوری بر صفحه بوم رنگ پاشیده که وقتی یک استوانه در وسط کاغذ قرار بدهیم، حاصل تداخل نور و رنگهای این بوم بر روی استوانه، تصویر خود جمشید تاتا خواهد بود.
 

+   یکشنبه 1388/12/02ساعت 9:24 | 

زمان انتشار کلید سئوالات کنکور ارشد/ اعلام نتایج اولیه در اردیبهشت ماه

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کلید سئوالات کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 در دو هفته پس از برگزاری آزمون خبر داد و گفت: کلید نهایی سئوالات تمامی رشته های کنکور بر روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می شود.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 از امروز چهارشنبه در 95 حوزه اصلی در سراسر کشور آغاز شده و سازمان سنجش آموزش کشور با هدف ارتقای سلامت و امنیت آزمون چیدمان سئوالات کنکور کارشناسی ارشد را در چند نوع برای داوطلبان تهیه کرده و دفترچه سئوالات نیز شخصی سازی شده اند.

وی اظهار داشت: این دو راهکار تقلبهای حوزه آزمون را به شدت کاهش می دهد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان انتشار کلید سئوالات آزمون کارشناسی ارشد گفت: کلید نهایی سئوالات آزمون 15 روز پس از برگزاری بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

وی درباره زمان اعلام نتیجه کنکور کارشناسی ارشد به مهر گفت: نتیجه اولیه آزمون اواخر اردیبهشت ماه و نتایج نهایی آن در هفته اول شهریور ماه منتشر می شود. انتخاب رشته این آزمون نیز در هفته اول خرداد ماه صورت می گیرد.

در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1389 برای 145 کد رشته شامل 52 کد رشته امتحانی در گروه علوم انسانی، 13 کد رشته امتحانی در گروه علوم پایه، 27 کد رشته در گروه فنی و مهندسی، 25 کد رشته در گروه کشاورزی، 10 کد رشته در گروه هنر، 14 کد رشته در گروه علوم پزشکی (فقط برای دانشگاه تربیت مدرس)، 4 کد رشته در گروه دامپزشکی دانشجو پذیرش می شود.

امتحانات ‌139 کد رشته‌‌ امتحانی‌ آزمون کارشناسی ارشد صبح و بعد از ظهر روزهای‌ 28، 29 و 30 بهمن ماه 1388 برگزار خواهد شد.

+   جمعه 1388/11/30ساعت 19:19 | 

زمان و نحوه رفع نقص کارت کنکور کارشناسی ارشد89

معاون اجرایی سازمان سنجش زمان قرار گرفتن کارت آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 را 24 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در صورت مشاهده مغایرت در کارت خود برای رفع نقص می توانند در تاریخ 26 بهمن ماه اقدام کنند.

انتشار کارت کنکور کارشناسی ارشد از 24 بهمن ماه

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز شنبه 24 بهمن ماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت داوطلبان لازم است بر اساس اطلاعات کارت اعتباری و یا شماره پرونده و کد رهگیری وارد سایت سازمان شده و نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

رفع نقص از کارت کنکور ارشد از 26 بهمن ماه

وی اظهار داشت: در صورتی که داوطلبان نسبت به بندهای 3، 7 و 10 مربوط به جنس، معلولیت و زبان خارجی کارت کنکور کارشناسی ارشد معترض باشند، باید از روز دوشنبه 26 بهمن ماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

معاون سازمان سنجش افزود: همچنین در صورتی که مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1 ،2، 3، 4، 5، 6، 13 ، 14 و 16 کارت شرکت در آزمون وجود داشته باشد،داوطلبان باید جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا 30 بهمن ماه منحصرا به سایت اینترنتی سازمان مراجعه و از آن طریق اقدام کنند.

وی تاکید کرد: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه اینترنتی و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است در نتیجه کلیه داوطلبان باید شخصا برای پرینت کارت ورود به جلسه اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: آن دسته از داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در یکی از 66 کد رشته امتحانی به عنوان رشته امتحانی دوم نیز هستند، باید مجددا کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را از سایت سازمان سنجش پرینت بگیرند و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: امتحانات ‌139 کد رشته‌‌ امتحانی‌ آزمون کارشناسی ارشد صبح و بعدازظهر روزهای‌ 28، 29 و 30 بهمن ماه 1388 برگزار خواهد شد.

+   شنبه 1388/11/24ساعت 10:20 | 

تصاویر تماشایی از حیات وحش

دنياي حيوانات دنيايي پر رمز و راز و در عين حال زيبا و جذاب است. هر جانوري داراي خصوصيات خاص خود بوده و مشاهده آنها همواره براي انسان جالب بوده است.


صحنه‌اي نادر از مبارزه‌جويي يك شاهين و يك مرغ ماهي‌خوار بر سر قلمرو در ناحيه دوب در فرانسه و در حالي كه يك كلاغ سياه شاهد صحنه است.


تصويري زيبا از يك پلنگ كه از نهر باريكي در كنيا به نرمي در حال پريدن است.


صحنه مهيجي از جنگ دو خرس بالغ قهوه‌اي بر سر قلمرو شكار ماهي در شبه جزيره كامچاتكا در شرق دور روسيه.


يك پوما كه در عين حال كوگار يا شير كوهستان نيز ناميده مي‌شود و زيستگاهش در قاره آمريكاست در جنگلي در ونزوئلا يك مارمولك بزرگ را شكار كرده است.


تصوير ديدني چهار توله يوزپلنگ دو ساله كه روي تپه كوچكي در كنيا نشسته و احتمالا به شكار مادرشان چشم دوخته‌اند.


تصوير يك جفت درناي سلطنتي با تاجهاي باشكوه و پر و بال زيبا در منطقه‌اي مردابي در كنيا.


پرواز باشكوه يك ايبيس سرخ در آسمان آبي رنگ بر فراز مردابي در ونزوئلا.


ببر بنگال سلطان گربه‌سانان در جنگلي در هند.


تصويري ديدني از يك بز كوهي تنها كه بر فراز صخره‌اي مرتفع و مشرف به دره اي مه گرفته در كوهستان‌هاي آلپ سوئيس مانند مجسمه‌اي ايستاده است.


يك تتراس بزرگ يا خروس بزرگ بروير در دشتي پوشيده از برف در ناحيه دوب در فرانسه آواي خود را سر داده است.

+   دوشنبه 1388/11/19ساعت 8:45 | 

مجموعه عکس های گیج کننده یا تکرار شونده در یکدیگر

قبلا به آگاهی شما می رسانیم که اگر برای مدت طولانی به این تصاویر خیره شوید، ممکن است احساس کنید درون یک قاب رفته اید، و نتیجه آن این است که دچار سرگیجه می شوید و مغز شما متلاشی خواهد شد.
عبارت تکنیکی و فنی که برای این احساس و وهم بکار رفته است "Droste effect" است، که در سال 1904 و استفاده از آن برای برند کاکائو، این نام برای آن انتخاب شد. عکسی که دارای افکت Droste است یک نسخه ی کوچک تر از خود را در جایی که انتظار می رود یک عکس کوچک تر ظاهر شود به نمایش می گذارد. سپس این نسخه ی کوچک تر یک نیز یک نسخه ی کوچک تر از خود را در همان محل نشان می دهد، و این جریان همین طور ادامه دارد.

+   یکشنبه 1388/11/18ساعت 8:40 | 

سهمیه متاهلین منتفی شد

رئیس جدید سازمان سنجش آموزش کشور گفت: سازمان سنجش با توجه به اینکه تصمیمات برای اجرای مصوبه اختصاص سهمیه به متاهلین در کنکور تحصیلات تکمیلی قطعی نیست هیچ برنامه ای برای اعمال این سهمیه در کنکور کارشناسی ارشد سال 89 ندارد.
محمدحسین سرورالدین در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: سازمان سنجش نهاد قانونگذار و تصمیم گیرنده ای نیست و مجری مصوبات است از این رو در صورت ابلاغ قوانین درباره کنکورهای سراسری ، سازمان سنجش چه موافق و چه مخالف قانون ملزم به اجرای آن است.
وی با اشاره به یکی از مصوبات اخیر دولت درباره اختصاص سهمیه 20 درصد به متأهلین برای ورود به دوره کارشناسی ارشد اظهار داشت: این قانون تا کنون ابلاغ نشده و برای اجرای آن در حال حاضر بین دولت و مجلس توافق به عمل نیامده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دولت اجرای این مصوبه را مفید می داند اما مجلس آن را برای جامعه مفید نمی داند از این رو منتظریم تصمیم قاطع در این باره گرفته شود و نتیجه آن رسما به سازمان سنجش ابلاغ شود.
محمد حسین سرورالدین که پیش از این ریاست موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی را به مدت یک ماه بر عهده داشت از امروز سه شنبه با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سمت ریاست سازمان سنجش آموزش کشور به فعالیت مشغول شده است.

+   سه شنبه 1388/11/13ساعت 19:56 | 

زيباترين عكس هاي پرندگان 2009

سايت تخصصي بيردگايدز از بين 39387 عكس پرندگان كه در سال 2009 براي شركت در كنكور بهترين عكس پرندگان پذيرفته بود در رقابتي سخت و دشوار 10 عكس برتري كه توسط هيات داوران آن برگزيده شد را معرفي كرده است. هيات داوران شامل كارشناسان معتبر حفظ حيات وحش و عكاسي از حيات وحش اين عكس ها را برگزيده اند.

تصوير يك گونه پرنده دريايي به نام پافين كه ماهي‌ها را در منقار گرفته و به سوي لانه‌اش در جزاير فارن در نورث آمبرلند بريتانيا پرواز مي‌كند. اين عكس را كوين روز گرفته و داوران آن را به دليل زواياي تصوير پرنده جزو ده عكس برتر انتخاب كرد.

جيمز وود عكس اين جغد گونه دوك كه روي يك تيرك چوبي در اسكاتلند نشسته است را گرفته است. داوران اين عكس را به دليل هارموني آن كه نمي‌توان چشم از آن برداشت به عنوان يكي از عكس‌هاي برتر برگزيدند.

تصوير زيبا از يك گله مرغ ماهي‌خوار گونه سووپينگ در آبهاي ساحلي آلدرني در چنل آيلند در بريتانيا. اين عكس توسط پل هيليون تهيه شده و داوران به دليل همگوني رنگ آبي دريا و آسمان آن را مورد تشويق قرار داد.

گراهام كاتلي براي گرفتن عكس اين پرنده كوچك گونه پيپيت در لانگشاير كه در حال دفاع از قلمرواش است توسط هيات داوران تقدير شد.

عكس فوق‌العاده يك جغد گونه بارن كه توسط يك شاهين كسترل مورد تعقيب قرار گرفته زيرا موشي را شكار كرده است. اين عكس مارك هانكاكس به دليل داستاني بودن موضوع و نيز انوار باريك نور كه از ميان پرهاي دو پرنده عبور كرده توسط هيات داوران به عنوان يكي از ده عكس برتر انتخاب شد.

جان بيتس هنگامي كه در دوربينش نگاه مي‌كرد عكس اين قرقاول را در نور طلايي رنگ ماه دسامبر در نورثهامپتون شاير در بريتانيا در لحظه فرود آمدن گرفت.

بركه‌هاي ابونخله قطر در آرامش بامدادي به دليپ كومار اين فرصت را داد تا عكس نادري از عقاب خالدار را بگيرد. آرامش مطلق در اين عكس و بازتاب تصوير عقاب بر سطح آب كه مانند آيينه‌اي بدون موج است تحسين داوران را برانگيخت.

بهترين عكس انتخاب شده كه جايزه نخست را از هيات داوران دريافت كرد. نبرد خشن ميان دو قرقاول نر كه توسط ريچارد بت‌فورد در نور‌فولك گرفته شده است.

گارت پيكاك براي عكس اين داركوب نر كاكل قرمز از سوي هيات داوران تشويق شد.

تصوير زيباي يك پرنده گونه واربريل كه به ساقه ني پنجه انداخته و آب مي‌نوشد. تام چارلز عكاس اين عكس از سوي هيات داوران مورد تقدير قرار گرفت.
+   دوشنبه 1388/11/12ساعت 19:45 | 

هارپ ( HAARP ) سلاح جدید آمریکا !!!

هارپیک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفر (Ionosphere) و مطالعات معادن زیر زمینی (با استفاده از امواج رادیویی ELF/ULF/VLF) تاسیس شده است. ولی در واقع "پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگان" به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.
( توضیح آنکه: جنگ هایی که از امواج "رادیویی"، "لیزر" و "نیروی مغناطیس" برای صدمه به نیروی مقابل استفاده کند به جنگ ستارگان معروف است و این اسم را از فیلم Star War گرفته اند)
آیونوسفر چیست و کجاست؟
لایه ی آیونوسفر در بالاترین لایه ی اتمسفر (Atmosphere) قرار دارد
.


آیونوسفر چیست و کجاست؟
لایه ی آیونوسفر در بالاترین لایه ی اتمسفر (Atmosphere) قرار دارد.


این لایه تشعشات خطرناک "ماورای بنفش" و "اکس ری" خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرا ت بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.


لایه آیونوسفیر چه ربطی به هارپ دارد؟


سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی آیونوسفیر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.
این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص (١٨٠ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ٥٠/٢٣متر) تشکیل و برروی زمینی وسیعی به مساحت ٢٣٠٠٠ متر مربع در آلاسکا (Alaska) نصب گردیده است.
این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به آیونوسفر پرتاب می کنند.

آنتن های هارپ در آلاسکا

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فرا تر رفته و به اعماق زمین نیز وارد میشوند و عملکرد آن بمانند "رادیو ترموگرافی" (Radio Thermography) است که امروزه ژئولژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه "رادیو ترموگرافی" به داخل زمین فرستاده میشود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه می آورده و از لرزش صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز میگرداند و ژئولژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.
با این تفاوت که رادیو ترموگرافی سیستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لایه های زیر زمینی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سیستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لایه های زمین را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد) تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند!
بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود, تاثیراتش بر روی آیونوسفر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود. هدف از استفاده از این قدرت چیست؟از نمودار فوق متوجه می شوید که آیونوسفر گداخته شده (به رنگ قرمز دیده می شود) و سپس مثل یک قلب شروع به تپش میکند و از این تپش ها، فرکانس های فوق کوتاه تولید شده که پس از اصابت به زمین به داخل آن نفوذ مینماید و در توضیحات زیر مشاهده خواهید کرد که چگونه از این فرکانس فوق کوتاه و نیرومند، زمین زلزله و خرابی تولید میگردد.

برای درک چگونگی ایجاد زمین لرزه به مثال زیر توجه کنید.

وقتی شخصی صحبت میکند، اول تارهای صوتی او میلرزند (مثل لرزش های ایجاد شده در آیونوسفر). از این لرزش فرکانس صوتی تولید شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را میلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لایه های زیر زمین به سبب اصابت فرکانس های تولید شده از آیونسفر) و سپس در گوش صدا تولید شده و شنونده آنرا به شنود.
خوب حالا که چی؟
با کمی فکر کردن می توان متوجه این شد که تکنولوژی هارپ "با ویژگی معادن یابی" برای پیدا کردن مخزن های گازی و نفتی ساخته نشده است! زیرا برای پیدا کردن مخازن نیاز به یک میلیارد وات نیست و یک ترموگراف برای این کار کافیست. با توجه به تاثیرات هارپ بر روی آیونوسفر و نهایتا تاثیرات آن بر روی زمین و وضعیت آب و هوا، می باید در مورد این تکنولوژی کمی جدی تر فکر کنیم. این تغییرات شامل خشکسالی در مناطقی که تا به حال بی سابقه بوده است، بارندگی های سیل آسا در جاهایی که به خشک بودن معروف هستند، طوفان ها و سونامی ها و ساده تر از همه ایجاد زلزله را میتوان برای هارپ به شمار آورد.
ناگفته نماند که امواج بازگشتی از آیونوسفر، پس از ورود به عمق دریا میتوانند صدمات جانی برای موجودات دریایی، به خصوص نهنگ ها و دلفین ها را در بر داشته باشند.

توضیحات کوتاهی در مورد برخی از کاربرد های هارپ :

١- ایجاد موج Extreme Low Frequency) ELF) با فرکانس از ١ تا ٢٠ هرتز به توسط آیونوسفر، که با برخورد امواج هارپ تولید شده و سپس به زمین فرستاده می شود و تا اعماق ٣٥ کیلومتری زمین نفوذ نماید که پس از برخورد به لایه های مختلف زیر زمینی تولید صدا نموده و در پی آن ایجاد زلزله می نماید. برای تعاریف "فرکانس باند" ها به اینجا اشاره کنید.
٣٠ دقیقه قبل از زلزله ی سیچوان (Sichuan) در چین در سال ٢٠٠٨، واکنش گذاختگی آیونوسفر در آسمان مشاهده میشد و در پی آن زلزله هولناک ٨ ریشتری در آنجا بوقوع پیوست.

+   یکشنبه 1388/11/11ساعت 9:20 | 

عکسي بسيار تکان دهنده و دردناکPersianv.com At site

+   چهارشنبه 1388/11/07ساعت 8:2 | 

تصاویر از شکار در دنیای حیوانات


+   سه شنبه 1388/11/06ساعت 9:44 | 

پدیده همنوع خواری

به علت پدیده گرمایش زمین خرس های قطبی ذر شهر چرچیل کانادا به هم نوع خواری روی آورده اند 


اند

+   سه شنبه 1388/10/29ساعت 10:15 | 

ثبت نمرات

دانشجویان عزیز می‌توانند جهت اطلاع از نمرات دروس اصلاح و توسعه مراتع- آنالیز و ارزیابی مراتع و اکولوژی مناطق بیابانی به وبلاگ علوم مرتع و منابع طبیعی به آدرس http://rangescience.blogfa.com مراجعه نمایند.

+   جمعه 1388/10/25ساعت 13:29 | 

شرایط ورود بدون کنکور به دوره دکتری در 30 دانشگاه کشور

دبیر شورای استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شرایط ورود بدون آزمون دانشجویان به دوره دکتری را در 30 دانشگاه مجری دوره دکتری کشور تشریح کرد و گفت: متقاضیان برای ورود بدون آزمون به مقطع دکتری باید تقاضای خود را به دانشگاه مجری دوره ارائه کنند.
جعفر هزارجریبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط پذیرش دانشجوی بدون آزمون در دوره دکتری افزود: در هر رشته یک نفر می تواند بدون آزمون وارد مقطع دکتری شود.

وی افزود: متقاضیان باید حداقل دو مقاله علمی و پژوهشی در مجلات معتبر داخلی و بین المللی داشته باشند و حداقل معدل آنها بدون احتساب پایان نامه 17 باشد. ضمن اینکه پایان نامه خود را نیز باید با نمره عالی دفاع کرده باشند.

دبیر شورای استعدادهای درخشان وزارت علوم به مهر گفت: متقاضیان برای ورود بدون آزمون به مقطع دکتری می توانند تقاضای خود را به هر دانشگاه مجری دوره دکتری ارائه دهند.

وی اظهار داشت: البته اگر در رشته ای متقاضی برای ورود به دوره با تعداد مقالات بالاتری وجود داشته باشد این متقاضی در اولویت قرار می گیرد.

هزارجریبی گفت: دانشگاهها برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری در هر رشته مجاز به پذیرش یک نفر هستند و در صورتی که بخواهند بیش از این ظرفیت بپذیرند باید از دبیرخانه شورای هدایت استعداد درخشان مجوز داشته باشند.

وی اظهار داشت: دانشجویان متقاضی نیازی به مراجعه به وزارت علوم برای معرفی به دانشگاهها ندارند و می توانند مستقیم به دانشگاه مراجعه کنند.

دبیر شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم تعداد دانشگاههای مجری دوره دکتری را 30 دانشگاه عنوان کرد و گفت: شروع کلاسها برای این دانشجویان همزمان با شروع کلاس برای سایر دانشجویان خواهد بود.

+   پنجشنبه 1388/10/24ساعت 9:34 | 

سردترین جای جهان

ایستگاه وستوک در قطب جنوب در حال حاضر عنوان سردترین نقطه جهان را با خود یدک می‌کشد. در 21 جولای 1983 / 30 تیر 1362 که مقارن با پایان اولین ماه زمستانی نیم‌کره جنوبی زمین بود، دمای این منطقه 89.2 درجه سانتی‌گراد زیر صفر اعلام شد. اما در صورت غالب شدن هوای سرد واقعی در این منطقه، دمای هوا سردتر از این نیز می‌تواند باشد، به‌طوری‌که طبق تازه‌ترین پیش‌بینی‌ها حداقل دما تا 96 درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش می‌یابد. به گزارش نیوساینتیست، جان ترنر، عضور گروه تحقیقاتی انگلیسی قطب جنوب و همکارانش، شرایط آب‌وهوایی این منطقه را در مورد این کاهش شدید دما بررسی کرده و متوجه شدند این افت دما به علت جریانی گردابی در جو است که در نزدیکی ایستگاه وجود دارد.

 ترنر در این رابطه گفت: «این گردباد، ایستگاه را در بر گرفته و اجازه ورود موج هوای گرمی را که غالبا از سوی اقیانوس حرکت می‌کند، نمی‌دهد». پس از این یخبندان بزرگ، دمای هوا در عرض یک روز تا 20 درجه افزایش پیدا کرد. ترنر خاطرنشان کرد اگر سرعت باد کمتر بود و حلقه‌ها در وسط ایستگاه متمرکز شده بودند، ممکن بود دما تا 6 درجه دیگر یا بیشتر افت کند. اما محققان معتقدند سردترین نقطه زمین ممکن است در نزدیکی گنبد آرگوس قرار داشته باشد.

در این مکان، ارتفاع بیشتر به معنای افت دما تا 100- سانتیگراد است. به گفته ترنر، درک نوسانات دما برای تحلیل گزارش‌های ضخامت یخ در قطب جنوب اهمیت زیادی دارد.

+   سه شنبه 1388/10/22ساعت 8:31 | 

ماجرای قبل و بعد از ازدواج

قبل از ازدواج
مرد: آره، ديگه نمي‌‌تونم بيش از اين منتظر بمونم
زن: مي‌‌خواهى من از پيشت برم؟
مرد: نه! فکرش را هم نکن
زن: منو دوست داري؟
مرد: البته!
زن: منو مسافرت مي‌‌بري؟
مرد: مرتب!
زن: آيا منو مي‌‌زني؟
مرد: به هيچ وجه! من از اين آدما نيستم !
زن: مي‌‌تونم بهت اعتماد کنم؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.

: بعد از ازدواج

از پایین به بالا بخوانید

+   جمعه 1388/10/18ساعت 11:35 | 

حمله ی مار خشمگین


+   چهارشنبه 1388/10/16ساعت 23:20 | 

10 عكس‌ برگزيده حيات وحش 2009

نشنال جئوگرافيك مجموعه اي از تاثيرگذارترين عكس هاي حيات وحش در سال 2009 را انتخاب كرده است.

 
چهره ترسناك اودين ببر سفيد بنگال در باغ وحش سيكس فلگز ديسكاوري در والخو در ايالت كاليفرنيا كه به درون آب استخر محوطه نگهداري اش شيرجه رفته است.
 
منظره يك گله زرافه در هنگام غروب آفتاب در پارك ماسايي مارا در كنيا كه فقط سايه سياه رنگ آنها در اين نور مشاهده مي شود.
يك فيلبان تايلندي فيل خود را براي حمام گرفتن و شستشو به داخل رودخانه اي برده و با جديت حيوان را حمام مي كند.
منظره جالب دو توله فيل دريايي كه در كنار يكديگر در ساحلي در جزيره جورجياي جنوبي نزديك به قطب جنوب دراز كشيده اند.
تصوير بسيار زيباي يك قو كه در سپيده دم در رودخانه اي فرود آمده و در حال شستشوي خود است.
دو توله خرس هفت ماهه در آلاسكا كه ظاهرا دست هاي خود را بهم گرفته و قصد گردش كردن دارند.
تصوير زيبايي از پنگوئن هاي امپراتور كه در زير يخ هاي سواحل قطب جنوب در مجمع الجزاير كروزت در جستجوي غذا هستند.
نماي نزديك از چشم آبي و سبز رنگ يك گونه مارمولك معروف به جكو.
تصوير ديدني خواب عميق يك گله اسب آبي در رودخانه اي در تانزانيا.
يك دلفين صورتي ويژه منطقه آمازون كه به بوتو نيز مشهور است در آب هاي شاخه اي از رود آمازون شنا مي كند.
+   سه شنبه 1388/10/15ساعت 8:21 | 

شعری از مرحوم شریعتی

پريشانم،

چه مي‌خواهي‌ تو از جانم؟!

مرا بي ‌آنکه خود خواهم اسير زندگي ‌کردي.

خداوندا!

اگر روزي ‌ز عرش خود به زير آيي

لباس فقر پوشي

غرورت را براي ‌تکه ناني

‌به زير پاي‌ نامردان بياندازي‌

و شب آهسته و خسته

تهي‌ دست و زبان بسته

به سوي ‌خانه باز آيي

زمين و آسمان را کفر مي‌گويي

نمي‌گويي؟!

خداوندا!

اگر در روز گرما خيز تابستان

تنت بر سايه‌ي ‌ديوار بگشايي

لبت بر کاسه‌ي‌ مسي‌ قير اندود بگذاري

و قدري آن طرف‌تر

عمارت‌هاي ‌مرمرين بيني‌

و اعصابت براي‌ سکه‌اي‌ اين‌سو و آن‌سو در روان باشد

زمين و آسمان را کفر مي‌گويي

نمي‌گويي؟!

خداوندا!

اگر روزي‌ بشر گردي‌

ز حال بندگانت با خبر گردي‌

پشيمان مي‌شوي‌ از قصه خلقت، از اين بودن، از اين بدعت.

خداوندا تو مسئولي.

خداوندا تو مي‌داني‌ که انسان بودن و ماندن

در اين دنيا چه دشوار است،

چه رنجي ‌مي‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است ...


با تشکر از خانم رحیمی به خاطر ارسال شعر زیبا

+   جمعه 1388/10/11ساعت 12:23 | 

زيباترين تصاوير از پرندگان

پرندگان از زيباترين موجودات حيات وحش محسوب مي‌شوند. بارزترين خصوصيت پرندگان توانايي آنها در پرواز است. پرنده در حال پرواز همواره نماد آزادي بوده است. مشاهده گونه هاي مختلف پرندگان در هنگام پرواز، برخاستن، فرود آمدن يا تجمع آنها اغلب تماشايي و جذاب است.

تصوير جالب يك عقاب سر سفيد كه معمولا فقط ماهي‌ها را شكار مي‌كند در آسمان ايالت كلرادو يك پرنده كوچك را به دام انداخته است.

تصوير يك شاهين سن–مارتن در پارك ملي كالمتئوتس هايده در ناحيه فلاندر كشور بلژيك كه به سوي طعمه‌اش پرواز مي‌كند.

چند مرغ ماهي خوار كاكل سياه در جنوب شرقي ايسلند آماده شيرجه زدن در آب براي گرفتن ماهي‌هاي كوچك هستند.

تصوير زيباي يك فينچ سبز در كنار بركه‌اي در فنلاند.

تصوير يك كوكوي مناطق سردسير كه در نزديكي مردابي در جنوب فنلاند كه دمش را مانند پرچمي برافراشته است.

منظره جالب حمام گرفتن يك مرغ دريايي در آب درياچه سايما در كشور فنلاند.

منظره زيباي زاغچه‌هاي آزور در منطقه استره مادورا در كشور اسپانيا.

صحنه جدال دو قناري نر كله زرد بر سر قلمرو.

منظره جالب پرواز گونه‌اي مرغ ماهي خوار كوچك به نام پوفن در زير بارش برف در فيورد وارنگر در كشور نروژ.

منظره زيباي يك جفت مرغابي مهاجر نر و ماده در آسمان
+   سه شنبه 1388/10/08ساعت 8:45 | 

کهنسال‌ترین موجود زنده در ایران

سرو ابرکوه یزد، با بیش از چهار هزار سال قدمت، بدون شک کهنسال‌ترین موجود زنده در ایران است.
+   سه شنبه 1388/10/01ساعت 6:39 | 

تراشیدن موهای سر، مجازات زنان فرانسوی که با آلمانی ها همکاری می کردند

 
1944 -پاریس ، بعد از خروج نیروهای آلمان نازی
+   یکشنبه 1388/09/29ساعت 7:56 | 

حیات به تالاب مهارلو بازگشت/پرندگان در مهارلو پناه گرفتند

بارندگیهای اخیر استان فارس حیاتی را که تالاب مهارلو ظرف دو سال گذشته در پی خشکسالیهای مکرر از دست داده بود دوباره پس گرفت و پرندگان نیز پس از سالها دوری از خانه خود دوباره در بستر مهارلو پناه گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر در شیراز، از آغاز فصل زراعی امسال یعنی مهر ماه تاکنون 122 میلی متر بارندگی در دریاچه مهارلو صورت گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه برابر افزایش بارندگی را نشان می دهد.

این بارندگیها خشکی دریاچه مهارلو را تا حدود زیادی برطرف کرده به گونه ای که در حال حاضر پنج هزار فلامینگو، یک هزار و 500 قطعه اردک و انواع مختلف پرندگان آبزی و کنارآبزی دوباره پس از سالها خشکی مهارلو در این دریاچه پناه گرفتند.

بازگشت پرندگان به مهارلو و بارندگیهای رو به فزونی این مدت نوید بخشی پایان روزهای خشک دریاچه مهارلو بوده تا مثل همیشه حیات و زندگی به این زیستگاه با ارزش استان فارس بازگردانده شود.

دریاچه نمک (مهارلو) در 15 کیلومتری شیراز واقع شده و با وسعتی حدود 600 کیلومتر مربع پناهگاهی برای حیات وحش و پرندگان محسوب می شد.

مهارلو در پی خشکسالیهای دو سال گذشته استان فارس به شدت با معضل خشکی مواجه شد به طوریکه چندی پیش مسئولان محیط زیست استان فارس اعلام کردند که فقط 10 درصد از این تالاب بر جای مانده است.

در این شرایط محیط زیست استان نسبت به وقوع معضلی دیگر نیز هشدار داده بود که بر اساس آن خشکی دریاچه مهارلو باعث می شود نمک موجود در بستر دریاچه وارد هوای شیراز شده و این امر در گرمای هوای این شهر تاثیر بگذارد.

+   چهارشنبه 1388/09/25ساعت 7:45 | 

سال 2010 گرمترین سال تاریخ

کارشناسان هواشناسی انگلیس هشدار دادند که با ورود امواج "ال نینو" سال 2010 می تواند گرمترین سال در تاریخ باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پدیده دوره ای گرمای آبهای اقیانوس آرام به دلیل وجود امواج "ال نینو" است. پدیده مخالف "ال نینو"، امواج "لا نینا" است که موجب سرمای دوره ای این اقیانوس می شود به طوری که سرمای جهانی سال 2008 به دلیل توسعه امواج "لا نینا" در اقیانوس آرام بود.

اکنون هواشناسان Met Office در همکاری با دانشمندان دانشگاه "آنگیلای شرقی" هشدار دادند که به احتمال 90 درصد دمای متوسط سال 2010 در حدود 58/14 درجه سانتیگراد خواهد بود. این دما یک افزایش 06/0 درجه ای از دمای متوسط سال 1998 را نشان می دهند. سال 1998 گرمترین سالی بود که تاکنون ثبت شده است.

علت این افزایش موج گرما، ترکیبی از گرمای جهانی و ورود امواج "ال نینو" است. این امواج در سواحل اقیانوس آرام استوایی آمریکای جنوبی توسعه می یابند و موجب افزایش دمای آب این اقیانوس می شوند.

براساس گزارش شینهوا، به گفته این محققان، تمام شدن سریع "ال نینو" و یا یک فوران آتشفشانی بزرگ تنها احتمالات ممکن برای جلوگیری از این مسئله است که سال 2010 به گرمترین سال تاریخ تبدیل شود.

به اعتقاد این دانشمندان، دمای سیاره زمین نباید بیش از دو درجه سانتیگراد افزایش یابد و بنابراین باید از سال 2020 شروع به کاهش این دما کرد. در غیر این صورت فاجعه ای بزرگ در انتظار دنیا خواهد بود.

+   سه شنبه 1388/09/24ساعت 10:55 | 

چه روزی عید است

هر روزی که چشمامون رو باز می کنیم و خورشید رو می بینیم آن روز عید است .
هر روزی که پاهایمان را روی زمین می گذاریم و از جا بلند می شویم آن روز عید است .
هر روزی که صدای عزیزانمان را می شنویم آن روز عید است .
هر روزی که همسر و فرزندانمان سالم به خانه بر می گردند آن روز عید است .
هر روزی که پر بار تر از دیروز باشد آن روز عید است .
هر روزی که تصمیم به بهتر کردن روابطمان با دیگران بگیریم آن روز عید است .
هر روزی که خداوند را از ته دل یاد کنیم آن روز عید است .
هر روزی که دیگران رو در داشته هامون سهیم کنیم آن روز عید است .
هر روزی که به شکرانه نعمت هایمان دست دیگران را هم بگیریم دقیقا همان روز عید است .
هر روزی که بتوانیم دلی را شاد کنیم آن روز عید است .

پس به پاس نعمت هایمان لحظه به لحظه زندگی رو تبدیل به عید کنیم .

+   یکشنبه 1388/09/22ساعت 7:38 | 

شرایط مشمولان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد

به گزارش سرويس اجتماعي آريا به نقل از اداره اجتماعي سازمان وظيفه عمومي ناجا،سردار«محمدجواد زاده كمند»در گفتگو با خبرنگاران،ضمن اعلام شرايط شركت مشمولان در آزمون كارشناسي ارشد،از داوطلبان خواست قبل از ثبت نام در آزمون،وضعيت خدمت وظيفه عمومي خود را بررسي تا بعداً دچار مشكل نشوند.
وي،شرايط شركت مشمولان در آزمون كارشناسي ارشد را به شرح ذيل اعلام كرد:
- مشمول فاقد غيبت باشد.
- مشمول دانشجوي انصرافي يا اخراجي نباشد.
- از زمان فارغ التحصيلي مشمول در دوره كارشناسي بيش از 6 ماه سپري نشده باشد(كساني كه فرجه 6 ماهه آنها رو به اتمام است،در صورت ارسال مدارك،زمان اعزام آنها تا بعد از برگزاري آزمون كارشناسي ارشد قابل تمديد خواهد بود.)
- مدت تحصيل در مقطع كارشناسي بيش از سقف مجاز (حداكثر 7 سال) نبوده باشد.
- مشمولاني كه داراي برگه اعزام به خدمت بدون غيبت باشند.
شرايط اعاده به تحصيل و تغير رشته
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا در خصوص ادامه تحصيل دانشجويان اخراجي و انصرافي گفت: اينگونه دانشجويان تا قبل از انجام خدمت سربازي،مجاز به ادامه تحصيل نمي‌باشند اما يك استثنايي براي آنها وجود دارد.
سردار زاده كمند گفت: اين دسته از دانشجويان، به شرط موافقت كتبي دانشگاه با بازگشت و اعاده به تحصيل آنها در همان رشته و به شرط اينكه بيش از 6 ماه از زمان اخراج يا انصراف آنها نگذشته باشد مي‌توانند ادامه تحصيل بدهند.
رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا همچنين شرايط تغير رشته براي مشمولان دانشجو را به شرح ذيل اعلام كرد:
- بيش از 4 ترم از تحصيل در رشته اوليه سپري نشده باشد.
- در زمان شركت در آزمون دوم داراي معافيت تحصيلي باشند.
- مدت تحصيل در رشته اوليه به عنوان سنوات تحصيلي محسوب شده و با مدت تحصيل در رشته ثانويه محاسبه مي‌شود.
- در رشته بهتر و مقطع بالاتر پذيرفته شوند.
- انصراف از تحصيل،بعد از قبولي در آزمون رشته دوم و قبل از ثبت نام در دانشگاه انجام پذيرد.

+   یکشنبه 1388/09/22ساعت 7:16 | 

رنگ آمیزی زیبای پرندگان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

+   چهارشنبه 1388/09/18ساعت 7:24 | 

تبلیغات داغ

500x_lenovo-test1.jpg

نظرتان در مورد لپ تاپ‌های ضد ضربه جدید Thinkpad چیست؟ کامپیوترهای جدید آنقدر محکم بوده‌اند که این شرکت در یک حرکت تبلیغاتی آنها را به عنوان صندلی درون تعدادی اتوبوس نصب کرده و از بازدید کنندگان می‌خواهد که از آنها به عنوان صندلی استفاده کنند. آنها در عین حال می‌توانند با صندلی کناری (لپ تاپ) به گشت و گذار در وب بپردازند.  
 
هدف این حرکت تبلیغاتی این بوده که نشان دهد سری جدید لپ تاپ های لنوو بسیار مقاوم‌اند و دارای امکانات امنیتی منحصر به فردی می‌باشند امکاناتی مانند بدنه تمام فلزی، هارد ضد شوک و کی پد ضد آب. چه جایی بهتر از یک صندلی اتوبوس برای نشان دادن آن؟  
 
این اتوبوس‌ها هم اکنون در آلمان مشغول سرویس دهی به مشتریان خود هستند.

+   سه شنبه 1388/09/17ساعت 7:35 | 

تبریک روز دانشجو

 

۱۶ آذر روز دانشجو بر شما دانشجویان عزیز مبارک باد.

+   دوشنبه 1388/09/16ساعت 10:41 | 

گردن زدن گاومیش ها

این عکس در کنار معبد «گادهیمای» در جنوب کاتماندو، پایتخت نپال گردن زدن دسته جمعی گاوها را نشان می‌دهد.!!!!!

گردن زدن گاومیش ها در کنار معبد «گادهیمای» در جنوب کاتماندو، پایتخت نپال

+   شنبه 1388/09/14ساعت 7:48 | 

شستن نوزاد توسط مادرش در قبیله ای از آفریقا

+   چهارشنبه 1388/09/11ساعت 7:36 | 

زرافه اي با شکل غيرطبيعي

ErrooorTM.CoM| گروه اينترنتي ايران ويج ( ارور سابق )‌

زرافه اي با گردن کج و برجسته که در باغ وحش سانتا باربارا يافت شد. متاسفانه در نهم ژانويه سال 2008 مرد.

+   سه شنبه 1388/09/10ساعت 8:20 | 

جوکی برای ایرانی ها

در شهري در آمريكا، آرايشگري زندگي مي كرد كه سالها بچه دار نمي شد. او نذر كرد كه اگر بچه دار شود، تا يك ماه سر همه مشتريان را به رايگان اصلاح كند. بالاخره خدا خواست و او بچه دار شد!
روز اول يك شيريني فروش وارد مغازه شد. پس از پايان كار، هنگامي كه قناد خواست پول بدهد، آرايشگر ماجرا را به او گفت. فرداي آن روز وقتي آرايشگر خواست مغازه اش را باز كند، يك جعبه بزرگ شيريني و يك كارت تبريك و تشكر از طرف قناد دم در بود.
روز دوم يك گل فروش به او مراجعه كرد و هنگامي كه خواست حساب كند، آرايشگر ماجرا را به او گفت. فرداي آن روز وقتي آرايشگر خواست مغازه اش را باز كند، يك دسته گل بزرگ و يك كارت تبريك و تشكر از طرف گل فروش دم در بود.
روز سوم يك مهندس ايراني به او مراجعه كرد. در پايان آرايشگر ماجرا را به او گفت و از گرفتن پول امتناع كرد.
حدس بزنيد فرداي آن روز وقتي آرايشگر خواست مغازه اش را باز كند، با چه نظره اي روبرو شد؟
فكركنيد. شما هم يك ايراني هستيد.
.
.
.
چهل تا ايراني، همه سوار بر آخرين مدل ماشين، دم در سلماني صف كشيده بودند و غر مي زدند كه پس اين مردك چرا مغازه اش را باز نمي كند.

+   شنبه 1388/09/07ساعت 7:34 | 

سهمیه 20 درصدی متاهلین در کارشناسی ارشد

رییس سازمان ملی جوانان از در نظر گرفتن سهمیه 20 درصدی ورود به دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای افراد متاهل خبر داد و گفت: در حال حاضر به دلیل انبوه ورودی، لحاظ چنین سهمیه‌ای برای مقطع کارشناسی میسر نیست.

به گزارش شبکه ایران، مهرداد بذرپاش رییس سازمان ملی جوانان در اولین اقدام خود دست روی دغدغه و مشکل اصلی جوانان گذاشته و از اعطاء 20 درصد سهمیه در کنکور برای زوج های جوان دانشجو که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دارند خبر داد.

مهرداد بذرپاش شنبه در جشنواره زوج خوشبخت ایرانی گفت: براساس مصوبه اخیر هیئت دولت دانشجویان متأهل از سال آینده برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از 20 درصد سهمیه برخوردار خواهند شد.
رئیس سازمان ملی جوانان افزود: بر این اساس حقوق دریافتی سربازان متأهل دو برابر سربازان مجرد می شود و این افراد در نزدیکترین محل به سکونت خود خدمت خواهند کرد.

وی افزود: 30 درصد از مسکن مهر نیز از سال آینده به متأهلین اختصاص خواهد یافت.
بذرپاش گفت: کارمندان مجرد نیز در صورت تأهل از پاداش ازدواج بیش از گذشته برخوردار می شوند.
وی افزود: با هدیه رئیس جمهور 30 هزار نفر از زوج های جوان در ماه های باقیمانده تا پایان سال به مشهد مقدس اعزام می شوند.
رئیس سازمان ملی جوانان، فرهنگ سازی در زمینه ازدواج را از جمله موضوعات مهم و فرا دستگاهی دانست و افزود: هدف از برگزاری این جشنواره فرهنگ سازی و ترغیب خانواده ها و همچنین دستگاه های ذی ربط به امر ازدواج جوانان است.

وی گفت: از آغاز سال 84 آمار ازدواج 30 درصد رشد یافته است.
وزیر ارشاد نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت ازدواج در آیات و روایات از همه فعالان عرصه های هنری و فرهنگی خواست در زمینه ترویج فرهنگ ازدواج تلاش کنند.

حسینی افزود: نباید آثار هنری به گونه ای باشد که جوانها از امر ازدواج فاصله بگیرند.
بذرپاش با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی سازمان ملی جوانان 90 درصد جوانان به خانواده‌های خود اعتماد دارند، اظهار داشت: این اعتماد باید در موضوع ازدواج خود را نشان دهد و در این زمینه باید از همه ظرفیت‌های مختلف و به خصوص ظرفیت‌های تبلیغی کشور مانند صداوسیما استفاده شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های سازمان ملی جوانان برای برگزاری جشنواره زوج خوشبخت ایرانی و ورود به موضوع ازدواج را فرهنگسازی برای ترویج موضوع ازدواج دانست و افزود: اگر همه ظرفیت‌های کشور و نظام درگیر موضوع ازدواج باشند این موضوع باز هم جای کار دارد.

وی با اشاره به اینکه برای برنامه‌ریزی درخصوص دانش‌آموزان و دانشجویان کشور سه دستگاه عریض و طویل وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش، علوم و بهداشت وجود دارد تصریح کرد: در مورد ازدواج جای چنین دستگاهی خالی است که این موضوع هم خوب است و هم بد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع ازدواج گسترده‌تر از آن است که در حیطه عملکرد یک دستگاه بگنجد، نبود چنین دستگاهی خوب است اما با توجه به اینکه هیچ نهادی متولی پیگیری امر ازدواج جوانان در زمان‌های پیش از ازدواج، هنگام ازدواج و پس از ازدواج نیست، سازمان ملی جوانان به این امر ورود کرده است.

+   چهارشنبه 1388/09/04ساعت 7:26 | 

در آغوش گرفتن نجات بخش

 

عکس بالا تصویری از مقاله‌ای است از مجله Ensign magazine May ' 98 pg 94 تحت عنوان "در آغوش گرفتن نجات  بخش" این مقاله شرح مفصلی از اولین هفته زندگی یک جفت دوقلو را که در هنگام به دنیا آمدن در دو دستگاه جداگانه درانکوباتور (incubator) نگهداری می‌شدند. و پزشکان گفته بودند که یکی از آنها زنده نخواهد ماند. اما یکی از پرستاران بخش نوزادان، دو کودک نوزاد را بر خلاف مقرارت بیمارستان در یک دستگاه انکوباتور قرار داد و برای این کار با بیمارستان جنگید.

زمانی که آنها در یک دستگاه قرار گرفتند، دست نوزاد سالم‌تر، به گونه‌ای که پنداری خواهرش را در آغوش گرفته باشد، بر او قرار گرفت. از آن به بعد ضربان قلب نوزاد کوچکتر و بیمار، شروع به عادی شدن می‌کند و دمای بدن او بالا رفته، شکل عادی می‌یابد. پس از مدتی، هر دو آنها زنده می‌مانند و شروع به رشد می‌کنند.

دو خواهر دو قلو به خونه رفتند  و تو یه تخت خواب با هم یک جا خوابیدند. آنها همچنان با هم در یک تخت می‌خوابند، و یکدیگر را در آغوش می‌گیرند. بیمارستان زمانی که متوجه اثر "نجات بخش" گذاشتن این دو نوزاد در کنار یکدیگر شد، از آن پس در مقررات خود تغییر به وجود آورد و هم اکنون تمامی دو قلوها؛ حتی چند قلوها را در یک تخت و یا انکوباتور در کنار هم و نزدیک هم می‌خوابانند. 

+   سه شنبه 1388/09/03ساعت 10:45 | 

دنیای بامرام حیات وحش

اين شير ماده پس ازشكاركردن متوجه مي‌شود كه شكارش باردار بوده وابتدا به نجات بچه شكارخود مي‌پردازد و بدون دريدن شكاري كه بازحمت به دست آورده٬ بروي زمين درازكشيده ودق مي‌كند.


Free Image Hosting


Free Image Hosting


Free Image Hosting


Free Image Hosting


Free Image Hosting


Free Image Hosting


Free Image Hosting

+   دوشنبه 1388/09/02ساعت 8:20 | 

انتشار اطلاعات ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 89

اطلاعات ثبت نام آزمون كارشناسي ارشد سال ‪۸۹‬از ساعت ‪۱۴‬امروز، شنبه براي مشاهده و ويرايش احتمالي از سوي داوطلبان، بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار مي‌گيرد.

معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش كشور روز شنبه با اعلام اين خبر به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: با توجه به برنامه زماني پيش بيني شده، به منظور اطلاع بيشتر داوطلبان، ترتيبي داده شده تا اطلاعات تقاضانامه ثبت نامي داوطلبان از امروز شنبه ‪۳۰‬آبان ماه ‪۸۸‬تا روز چهارشنبه ‪۴‬آذرماه ‪۸۸‬ بر روي سايت سازمان سنجش براي مشاهده داوطلبان و ويرايش اطلاعات در صورت ضرورت، قرار گيرد.

حسين توكلي افزود: به اين ترتيب آن دسته از داوطلبان كه نسبت به صحت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت نام الكترونيكي خود اطمينان ندارند مي توانند در فاصله زماني تعيين شده با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني ‪www.sanjesh.org‬اشتباهات احتمالي تقاضانامه ثبت نامي خود را تصحيح كنند وي از داوطلبان خواست پس از ورود به سايت سنجش و مشاهده اطلاعات ثبت نامي خود، درصورت نياز به ويرايش، با كليك كردن بر روي گزينه ويرايش اطلاعات، وارد اين مرحله شده و مورد يا موارد لازم را اصلاح كرده و در نهايت، گزينه تاييدرا انتخاب كنند.

توكلي با تاكيد بر اينكه ويرايش و اصلاح اطلاعات تنها از طريق مراجعه به سايت سازمان سنجش امكان پذير است به داوطلبان توصيه كرد از مراجعه حضوري يا ارسال درخواست كتبي به منظور اصلاح اطلاعات تقاضانامه ثبت نام خورد به سازمان سنجش بپرهيزند.

وي با اشاره به اينكه در ثبت نام داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال ‪۸۹‬ براي ‪۱۴۱‬كدرشته امتحاني از ‪۱۴۵‬كدرشته امتحاني به طور متمركز و توسط سازمان سنجش اقدام به عمل آمده است، خاطرنشان كرد: كارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان و برگ راهنماي شركت در آزمون از طريق شبكه اينترنت از روز ‪۲۶‬تا ‪۲۸‬بهمن ماه امسال در اختيار داوطلبان قرار داده مي‌شود.

معاون سازمان سنجش يادآور شد: اطلاعيه سازمان سنجش در رابطه با كارت ورود به جلسه آزمون و ديگر اطلاعات مربوطه در نشريه پيك سنجش روزهاي دوشنبه ‪۱۹‬ و ‪۲۶‬بهمن ماه ‪۸۸‬منتشر خواهد شد و همزمان بر روي سايت سنجش نيز قرار خواهد گرفت.

آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال ‪۱۳۸۹‬و اولين مرحله پانزدهمين آزمون المپياد علمي دانشجويي كشور در صبح و بعدازظهر روزهاي چهارشنبه، ‪، ۲۸‬پنج شنبه ‪۲۹‬و جمعه ‪۳۰‬بهمن ماه ‪۸۸‬برگزار خواهد شد.

+   یکشنبه 1388/09/01ساعت 8:36 | 

کشف ارتش 50 هزار نفری کمبوجیه در مصر

دو باستان شناس ایتالیایی موفق شدند یک جفت دستبند نقره، چند قطعه سلاح برنزی و بقایای تعدا کثیری انسان را در بیابانی متروک در نزدیکی مصر در آفریقا، کشف کنند. این باستان شناسان امیدوارند که بقایای کشف شده متعلق به ارتش بزرگ کمبوجیه پادشاه هخامنشی ایران باشد که در حدود ۲۵۰۰ سال پیش به مصر لشگر کشیده است.

 هرودوت تاریخ نگار معتقد بوده است کمبوجیه با سپاهی بالغ بر ۵۰۰۰۰ نفر و با ادوات قابل توجه جنگی در ۲۵۰۰ سال پیش به سمت مصر حرکت کرده است اما آنها در صحرا دچار توفان شن شده اند و همه این سپاه عظیم در زیر خاک مدفون شده است.

 محققان ایتالیایی با اشاره به ناپدید شدن سربازان کمبوجیه در بیابانهای بین مصر و لیبی آنرا یکی از وقایع اسرار آمیز و حل نشده باستانشناسی نامیدند. سلاح های برنز, دستبند نقره, یک گوشواره و استخوانهای بدن صدها انسان که گفته می شود به احتمال زیاد از آن این سربازان باشند به دست آمده است. به گفته هرودت 50000 سپاهیان ایران در زمان کمبوجیه در غرب مصر در یک لشکر کشی به سمت لیبی به شکل اسرارآمیزی ناپدید شدند و برای 2500 سال هیچکس نشانی از آنها نیافته است. گفته می شود که این سپاه به احتمال بسیار زیاد در اثر طوفان شن در بیابانهای غرب مصر راه خود را گم کرده, و از تشنگی جان داده اند و شن ها آنها را برای همیشه پوشانده اند. این کشف احتمالی توسط محققان ایتالیایی می تواند یک اتفاق بزرگ در باستان شناسی در چندین دهه اخیر باشد.

کمبوجیه فرزند کوروش کبیر است که بعد از پدر به تخت نشست و برای توسعه قلمروش به سمت مصر حرکت کرد، اما هیچگاه به ایران باز نگشت و در بار مرگ وی اقوال مختلفی وجود دارد. بعد از کمبوجیه داریوش کبیر پادشاه ایران شد.

 

+   چهارشنبه 1388/08/27ساعت 7:17 | 

کشف آب در سطح کره ماه

saguaroMoon_seip800.jpg

ساعاتی پیش ناسا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که توانسته در ماه، آب کشف کند. آنتونی کولاپرت اعلام کرد که "این اکتشاف فصل جدیدی در درک ما از کره ماه ایجاد کرده است." اکتشافی که می تواند منجر به تاسیس پایگاه فضایی در همسایه نزدیک زمین بشود.  
 
این کشف بر اساس تحقیقات مختلف و اطلاعات دریافتی از شلیک موشک به سطح این کره، در ماه گذشته صورت گرفته است. اطلاعات فعلی از نیمه تاریک و نزدیک به قطب جنوبی ماه به دست آمده است.  
 
هنوز اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نشده است، اما شاید با تورهای سفر به ماه فاصله چندانی نداشته باشیم.  

+   دوشنبه 1388/08/25ساعت 8:20 | 

استفاده از موریانه در تولید سوخت پاک

محققان دانشگاه فلوریدا در تلاشند با استفاده از ژنهایی که در ساختار گوارشی موریانه ها کشف شده است به شیوه ای کم هزینه و آسان برای تولید سوخت پاک اتانول دست پیدا کنند.

قدرت مرموز موریانه ها در خوردن مقاوم ترین چوبها و تبدیل بافت چوب به انرژی مورد نیاز برای ادامه حیات خود از گذشته مورد مطالعه دانشمندان قرار داشته است. محققان در دانشگاه فلوریدا از جمله دانشمندانی هستند که در تلاشند با کشف رمز ویژگی موریانه ها به انرژی دست پیدا کنند و ساختارهای گیاهی را به سوخت اتانول ارزان قیمت تبدیل کنند.

بر اساس گزارش وزارت نیروی آمریکا در صورتی که بتوان با کمک موریانه ها که سالانه دو میلیارد خسارت به این کشور وارد می کنند اتانول ارزان قیمت تولید کرد نیمی از مصرف گازوئیل این کشور را می توان با کمک اتانول جایگزین کرد.

فناوری های امروزی برای محقق شدن این هدف از توانایی های لازم برخوردار نیستند و در نتیجه هزینه های این فرایند را افزایش خواهند داد. محققان با بررسی میکروسکوپی سیستم گوارشی موریانه ها تا کنون توانسته اند در حدود 6 هزار و 555 ژن مرتبط با گوارش و هاضمه را در بیش از دو هزار و 500 موریانه کشف کنند که با استفاده از این ژنها دانشمندان قادر خواهند بود ژنهای حیاتی برای تبدیل سلولز به قند را شناسایی کنند.

موریانه ها پس از جویدن چوب مواد جویده شده را در بخشهای مختلف روده خود تحت تاثیر نوعی آنزیم قوی، انواع مختلفی از باکتری ها و گونه ای تک سلولی که نوعی متفاوت از آنزیم را ترشح می کند، قرار می دهند. آنزیم آخر با کمک دیگر آنزیمها می تواند قند را از ساختار چوب رها کرده و به انرژی تبدیل کنند.

به گفته دانشمندان یکی از کلیدی ترین مراحل این فرایند را باکتری ها به عهده دارند. در واقع موریانه ها این باکتری ها را در بدن خود سکنی می دهند و باکتری ها نیز با تولید مواد مورد نیاز موریانه ها در واقع اجاره بهای سکونت خود را پرداخت می کنند.

به گفته دانشمندان هدف از مطالعه بر روی موریانه ها استفاده از این حشرات برای تولید سوخت پاک نیست بلکه هدف نهایی کشف ساختار آنزیم هایی است که به واسطه آنها تولید می شود، در این صورت با تولید انبوه این آنزیمها می توان شیوه ای قابل اطمینان را برای تولید ارزان قیمت سوخت پاک ارائه کرد.

بر اساس گزارش ای بی سی، محققان در عین حال امیدوارند با تزریق ژنهایی که از موریانه ها به دست آمده به میلیونها میلیون ارگانیزم از قبیل قارچها یا باکتریها به کارخانه ای زیستی برای تولید اتانول کم هزینه دست پیدا کنند.
+   یکشنبه 1388/08/24ساعت 7:29 | 

خطای دید

چند ثانیه به نقطه سیاه وسط عکس نگاه کنید بعد از چند ثانیه عکس سیاه وسفیدی ظاهر می‌شود ولی شما عکس را رنگی می‌بینید خطای چشم یا خطای مغز؟

+   سه شنبه 1388/08/19ساعت 12:50 | 

استتار در طبیعیت+   یکشنبه 1388/08/17ساعت 7:15 | 

5 عکاس برتر حیات وحش

موسسه وئوليا (Veolia Environment Wildlife) كه در حفظ حيات وحش فعاليت مي‌كند هر سال در بين صدها عكس برگزيده حيات وحش در 5 بخش مختلف برترين عكاس‌هاي حيات وحش را معرفي مي‌كند. در سال 2009 اين موسسه 5 عكاس برتر را معرفي كرده است. در گزارش‌هاي بعدي تلاش خواهد شد تا مجموعه‌اي از اين عكس‌ها در گزارش هاي تصويري ارائه شود.

ايگور اشپيلنوك اين عكس را با كمك ريكسا گربه جنگجو و شجاعش گرفت و در بخش باغ خانگي و حيات وحش براي اين عكس عنوان بهترين عكاس را به دست آورد.

فرگوس جيل جايزه جوان‌ترين عكاس حيات وحش سال را براي اين عكس كه صحنه درگيري كوتاه اما غم انگيز دو قناري نر سر زرد است را كسب كرد.

اورماس تارتس كه عكس اين ساس برفي كه در ميان برف به مسيرش ادامه مي‌دهد را گرفته در بخش جانوران در زيستگاه‌شان به عنوان عكاس برتر اين بخش شناخته شد.

خوسه لوئيس رودريگز برنده اصلي برترين عكاس حيات وحش 2009 با اين عكس روياهاي داوران را تسخير كرد. عكس يك گرگ كه سال ها براي گرفتن چنين عكسي انتظاركشيده بود.

تام شاندي برنده جايزه ويژه جرالد دورل در بخش گونه‌هاي در معرض انقراض براي گرفتن عكس اين جگوار (پلنگ آمريكاي جنوبي) درساحل رود ريو پاراگوئه در جنگل آمازون برزيل و در نزديكي مرز با پاراگوئه شد.
+   جمعه 1388/08/15ساعت 9:40 | 

حکایتی از ترفندهای دانشجویی

چهار دانشجو كه به خودشان اعتماد كامل داشتند يك هفته قبل از امتحان پايان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر ديگر حسابي به خوشگذراني پرداختند. اما وقتي به شهر خود برگشتند متوجه شدند كه در مورد تاريخ امتحان اشتباه كرده‌اند و به جاي سه شنبه، امتحان دوشنبه صبح بوده است. بنابراين تصميم گرفتند استاد خود را پيدا كنند و علت جا ماندن از امتحان را براي او توضيح دهند. آنها به استاد گفتند: «ما به شهر ديگري رفته بوديم كه در راه برگشت لاستيك خودرومان پنچر شد و از آنجايي كه زاپاس نداشتيم تا مدت زمان طولاني نتوانستيم كسي را گير بياوريم و از او كمك بگيريم، به همين دليل دوشنبه دير وقت به خانه رسيديم.» .....استاد فكري كرد و پذيرفت كه آنها روز بعد بيايند و امتحان بدهند. چهار دانشجو روز بعد به دانشگاه رفتند و استاد آنها را به چهار اتاق جداگانه فرستاد و به هر يك ورقه امتحاني را داد و از آنها خواست كه شروع كنند....آنها به اولين مسأله نگاه كردند كه 5 نمره داشت. سوال خيلي آسان بود و به راحتي به آن پاسخ دادند.....سپس ورقه را برگرداندند تا به سوال 95 امتيازي پشت ورقه پاسخ بدهند كه سوال اين بود: «كدام لاستيك پنچر شده بود؟»....!!!

+   پنجشنبه 1388/08/14ساعت 7:30 | 

پرنده آبی بهشتی

پرنده آبی بهشتی یا Blue Bird of Paradise  که به گفته برخی زیباترین پرنده دنیاست بومی جزیره پاپوا گینه نو بوده و ۳۰ سانتی متر قد دارد. پرنده نر هنگام جفت گیری با آویزان شدن از درخت و اجرای رقصی نفس گیر، پرنده ماده را را راضی به جفت گیری می‌نماید. اين پرنده كمياب به دليل شكار غير مجاز و تخريب جنگلها در ليست گونه هاي در حال انقراض قرار گرفته است.

پرنده آبی بهشتی


پرنده آبی بهشتی

+   چهارشنبه 1388/08/13ساعت 7:27 | 

دفاع یک گوزن نر از قلمرو خودش

 

+   سه شنبه 1388/08/12ساعت 7:15 | 

جلسه هیات دولت در زیر آب

دولت مالدیو برای اینکه جهانیان را هر چه بیشتر متوجه خطرات پدیده گرمایش زمین کند در اقدامی سمبلیک نشست کابینه را در زیر آب برگزار کرد.

در جریان این نشست محمد نشهید رئیس‌‌جمهور مالدیو با لباس کامل غواصی به مدت 30 دقیقه زیر آب بود و در عمق 6 متری در ساحل شمالی شهر مال در کنار سایر مقامات دولت حضور داشت‌. مالدیو که یک جزیره توریستی است و هر‌ساله هزاران توریست از کشورهای مختلف جهان از آن دیدن می‌کنند تنها یک‌متر از دریا ارتفاع دارد و دانشمندان هشدار داده‌اند بر اثر شتاب پدیده گرمایش جهانی این جزیره در 100 سال آینده زیر آب خواهد رفت. امینات شونا مدیر این برنامه اظهار داشت که وزرای کشور همگی لباس‌های غواصیشان را به حراج گذاشته‌اند و عواید آن برای حفظ سواحل مرجانی مالدیو مورد استفاده قرار گرفت‌.

انجمن غواصان مالدیو برای برگزاری این نشست رسمی دولت در دو ماه گذشته به آموزش وزرا مشغول بود تا اعتماد به نفس آنها را برای حضور هر‌چه بیشتر در زیر آب بالا ببرد‌. از بین 14 وزیر کابینه مالدیو سه تن در این جلسه حضور نداشتند که دو تن از آنها دارای مشکلات پزشکی بودند و یکی در اروپا بود. برای برگزاری این نشست از چند میز نسبتاً کوچک استفاده شده بود و وزرا با استفاده از وایت‌برد و حرکت دست باهم ارتباط داشتند. در پایان این نشست نیز بیانیه‌ای از سوی کابینه به منظور درخواست از سایر کشورهای جهان در کاهش ایجاد گازهای گلخانه‌ای و مبارزه با پدیده گرمایش جهانی به امضا رسید.

+   دوشنبه 1388/08/11ساعت 0:10 | 

قارچ شب تاب Mycena chlorophos

اين قارچهاي درخشان موسوم به Mycena chlorophos در فصل‌هاي باراني مناطق خاصي از جنگل‌هاي ژاپن و برزيل مي‌رويد. دليل اين تابش هنوز به درستي مشخص نيست ولي محققان بر اين باورند كه در غیاب بادهایی که بتواند عمل گرده افشانی را انجام دهد، تابش اين نور سبز رنگ موجب جلب توجه حشرات و به تبع آن پراكنده شدن هاگ قارچ شده كه به توليد مثل آن كمك مي‌كند.

قارچ شب تاب

قارچ شب تاب

+   یکشنبه 1388/08/10ساعت 6:30 | 

ثبت نام کارشناسی ارشد تا 12 آبان

حسین توكلی در گفتگو با ایلنا با اشاره به آغاز ثبت‌نام در بیست‌ودومین آزمون كارشناسی ارشد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی كشورگفت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با شركت پست و به منظور ارتقای بهره‌وری ملی و كاهش هزینه‌های عمومی، تعداد ۱۳۹۵۵ دفتر پستی متصل به شبكه اینترنت برای تكمیل تقاضانامه الكترونیكی ثبت‌نام در نظر گرفته شده است و داوطلبان می‌توانند برای تكمیل تقاضانامه الكترونیكی ثبت‌نامی خود به دفاتر پستی مشخص شده مراجعه كنند.

وی افزود: از صبح دیروز متقاضیان می‌توانند با مراجعه به مراكز پستی سراسر كشور نسبت به دریافت كارت اعتباری ثبت‌نام و دفترچه راهنما اقدام كنند.

وی با اشاره به شرایط اختصاصی لازم برای ثبت‌نام در آزمون كارشناسی ارشد، افزود: بر این اساس داشتن مدرك كارشناسی یا كارشناسی ارشد یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی، از شرایط اختصاصی شركت در این آزمون است.

وی افزود: متقاضیان قبل از اقدام به ثبت‌نام با مراجعه به سایت سازمان از اطلاعیه‌های منتشر شده در خصوص كد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دوره كارشناسی خود برای درج در تقاضانامه ثبت‌نام، نخوه ثبت‌نام اتباع خارجی و شرایط ثبت‌نام در كد رشته ۱۱۵۲ مجموعه مدرسی معارف آگاه شوند.

وی با بیان اینكه شركت مجدد فارغ‌التحصیلان دوره كارشناسی ارشد یا دكترا در رشته‌های قبلی ممنوع است، گفت:فارغ‌التحصیلان باید در رشته‌ای غیر از رشته فارغ التحصیلی خود ثبت‌نام كنند.

وی با بیان اینكه دارندگان مدرك كارشناسی مراكز ضمن خدمت فرهنگیان و یا معادل مجاز به ثبت‌نام و شركت در این آزمون نیستند، گفت: پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون كارشناسی ارشد سال ۸۸ حق ثبت نام در این آزمون را ندارند گفت: پذیرفته شدگان دوره‌های شبانه، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، بین الملل و مجازی آزمون سال ۸۸ در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی برای انصراف می‌توانند در آزمون۸۹ شركت كنند.

وی افزود: همچنین دانشجویان سال آخر و یا فارغ‌التحصیلان مقطع كارشناسی ورودی سال ۷۶ به بعد كه معدل آنان كمتر از ۱۲ باشد حق ثبت نام و شركت در این آزمون را ندارند.

+   شنبه 1388/08/09ساعت 22:43 | 

وفاداری در حیوانات

+   شنبه 1388/08/09ساعت 11:0 | 

عکسی از جراحی جنین که الان 10 سال دارد

این عکس در ۱۹ آگوست سال ۱۹۹۹ توسط مایكل كلنسى عكاس مجله یو. اس تودی گرفته شده است. جنینی كه در این عكس دست جراح را در دست خود گرفته جنینی است كه دچار بیماری مادرزادی اسپاینا بیفیدا (spina bifida) (بیرون زدگی نخاع به علت بسته‌نشدن كانال نخاعی) بوده است. در صورتی كه حاملگی و رشد جنین به همین شكل ادامه می‌یافت در ماه‌های آتی احتمال مرگ و یا فلج جنین بسیار بالا بود  و برای اولین بار در تاریخ پزشكی قرار شد این جنین در هفته ۲۱ بارداری در داخل رحم مادر توسط جراح تحت عمل قرار گیرد.

نام این كودك ساموئل (Samuel Armas) و نام جراح دكتر جوزف برونر (Dr. Joseph Bruner) است. این عمل در یك مركز پزشكی دانشگاهی (Nashville’s Vanderbuilt University Medical Center) انجام شد. این عكس بارها در اینترنت انتشار یافت بدون آنكه داستان واقعی آن در جایی ذكر گردد و هر چه انتشار یافت بیشتر به افسانه و تخیلات گویندگان آن ارتباط داشت. 

بعد از عمل، این جنین (ساموئل فعلی) دست خود را از داخل رحم خارج كرد و انگشت جراح را در دست گرفت و با قدرت فشرد به شكلی كه دكتر برونر در تن خود ارتعاش و مورموری را احساس كر . در این لحظه عكاس یو.اس.تودی كه برای ثبت تاریخ اولین جراحی داخل رحم در محل حاضر بود تصویری را شكار كرد كه افكار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار داد.


عكاس می‌گوید من در كناری ایستاده بودم و به رحم مادر نگاه می‌كردم ناگهان لرزش رحم را دیدم و خواستم از آن عكس بگیرم كه ناگهان یك دست از داخل آن خارج شد و دست جراح را فشرد. من عكس خود را گرفته بودم  و این داستان آنقدر سریع بود كه پرستار پشت سر من فریاد كشید وای چه اتفاقی افتاده است .

این عكس به سرعت در فاكس نیوز و سراسر جهان ارتباطات انتشار یافت. هیچكس، هرگز نخواهد فهمید كه این یك اتفاق بود و یا یك تشكر واقعی.


این پسر 10 ساله همان جنینی است كه از جراحش تشكر كرد.

+   جمعه 1388/08/08ساعت 12:20 | 

نخستین اتوبوس ایران

نخستین اتوبوس در ایران در 4 مارس  1857 میلادی

+   چهارشنبه 1388/08/06ساعت 19:20 | 

تاریخ تولد و خصوصیات فردی

این نتیجه روانشناسی اگر شما را کاملا توصیف نکند ، شما را از آنچه هستید دور نمی کند، بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است. به مثال زیر توجه کنید :
فرض می کنیم که شما متولد ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ هستید. اردیبهشت، ماه دوم (۲) سال است پس :
۹=۱+۸=۱۸=۵+۹+۳+۱=۱۳۹۵=۱۳۶۴+۲+۲۹
شماره تولد ۹ است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.
۱- خالق و مبتکر:
‘’یک’’ ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خود خواه می شوند. با این حال ‘’یک’’ ها بشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند . همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که ‘’بهترین’’ باشند . در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند .
۲- پیام آور صلح:
‘’دو’’ ها سیاستمدار به دنیا می آیند ! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می کنند . اصلا تنهایی را دوست ندارند . دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد . اما از طرف دیگر ، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند .
۳- قلب تپنده زندگی:
‘’ سه ‘’ ها ایده آلیست هستند، بسیار فعال،اجتماعی،جذاب،رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل .خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود رابه کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایایه تری هم ببینند .
۴- محافظه کار:
‘’چهار’’ ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند . بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند .
۵- ناهماهنگ با جماعت:
‘’پنج’’ ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر ساز می شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند .
۶- رمانتیک و احساساتی:
‘’ شش’’ ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند . یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند . دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.’’شش’’ ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند .
۷- عاقل و خردمند:
‘’هفت’’ ها جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند.احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سوال بی جوابی ندارند . مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!
۸- آدم کله گنده:
‘’هشت ‘’ ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسوولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند.
۹- اجرا کننده و بازیگر:
‘’نه ‘’ ها ذاتا هنرمند هستند . بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند . با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد . آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند.
+   سه شنبه 1388/08/05ساعت 21:16 | 

دست های کوچک دعا

دعاهای زیر از کتاب سومین جشنواره بین‌المللی "دستهای کوچک دعا" است. این جشنواره سه سال است که در تبریز برگزار می‌شود و دعاهای بچه‌های دنیا را جمع ‌آوری می‌کند و برگزیدگان را به تبریز دعوت و به آنها جایزه می‌دهد. دعاهایی که می‌خوانید از بچه‌های ایران است. لطفاً آمین بگوئید.
 

آرزو دارم سر آمپول‌ها نرم باشد! (تاده نظر‌بیگیان / ۵ ساله)

خدای مهربانم! من در سال جدید از شما می‌خواهم اگر در شهر ما سیل آمد فوراً من را به ماهی تبدیل کنی! (نسیم حبیبی / ۷ ساله)

ای خدای مهربان! پدر من آرایشگاه دارد. من همیشه برای سلامت بودن او دعا می‌کنم. از تو می‌خواهم بازار آرایشگاه او و همه آرایشگاه‌ها را خوب کنی تا بتوانم پول عضویت کانون را از او بگیرم چون وقتی از او پول عضویت کانون را می‌خواهم می‌گوید بازار آرایشگاه خوب نیست! (فرشته جبار نژاد ملکی / 11 ساله)

خدای عزیزم! من تا حالا هیچ دعایی نکردم. میتونی لیستت رو نگاه کنی. خدایا ازت میخوام صدای گریه برادر کوچیکم رو کم کنی! (سوسن خاطری / 9 ساله)

خدایا! یک جوری کن یک روز پدرم من را به مسجد ببرد. (کیانمهر ره‌گوی / 7 ساله)

خدای عزیزم! در سال جدید کمک کن تا مادربزرگم دوباره دندان دربیاورد آخر او دندان مصنوعی دارد! (الناز جهانگیری / 10 ساله)

آرزوی من این است که ای کاش مامان و بابام عیدی من را از من نگیرند. آنها هر سال عیدی‌هایی را که من جمع می‌کنم از من می‌گیرند و به بچه‌ آنهایی می‌دهند که به من عیدی می‌دهند! (سحر آذریان / ۹ ساله)

بسم الله الرحمن الرحیم. خدایا! از تو می‌خواهم که برادرم به سربازی برود و آن را تمام کند. آخه او سرباز فراری است. مادرم هی غصه می‌خورد و می‌گوید کی کارت پایان خدمت می‌گیری؟ (حسن ترک / 8 ساله)

ای خدا! کاش همه مادرها مثل قدیم خودشان نان بپزند من مجبور نباشم در صف نان بایستم! (شاهین روحی / 11 ساله)

خدایا! کاری کن وقتی آدم‌ها می‌خوان دروغ بگن یادشون بره! (پویا گلپر / 10 ساله)

خدا جون! تو که اینقدر بزرگ هستی چطوری میای خونه ما؟ دعا می‌کنم در سال جدید به این سؤالم جواب بدی! (پیمان زارعی / 10 ساله)

خدایا! یک برادر تپل به من بده!! (زهره صبورنژاد / 7 ساله)

ای خدا! کاری کن که دزدان کور شوند ممنونم! (صادق بیگ زاده / 11 ساله)

خدایا! شفای مریض‌ها را بده هم چنین شفای من را نیز بده تا مثل همه بازی کنم و هیچ‌کس نگران من نباشد و برای قبول شدن دعا 600 عدد صلوات گفتم ان شاء الله خدا حوصله داشته باشد و شفای همه ما را بدهد. الهی آمین. (مهدی اصلانی / 11 ساله)

خدایا! دست شما درد نکند ما شما را خیلی دوست داریم! (مینا امیری / 8 ساله)

خدایا! تمام بچه‌های کلاسمان زن داداش دارند از تو می‌خواهم مرا زن دادش دار کنی! (زهرا فراهانی / 11 ساله)

ای خدای مهربان! من سالهاست آرزو دارم که پدرم یک توپ برایم بخرد اما پدرم بدلیل مشکلات نتوانسته بخرد. مطمئن هستم من امسال به آرزوی خودم می‌رسم. خدایا دعای مرا قبول کن... (رضا رضائی طومار آغاج / 13 ساله)

خدایا! یک داداشی و یک خونه بزرگ به ما بده !! (زینب م / 3 ونیم ساله)

ای خدای مهربان! من رستم دستان را خیلی دوست دارم از تو خواهش می‌کنم کاری کنی که شبی او را در خواب ببینم! (شایان نوری / 9 ساله)

خدایا ماهی مرا زنده نگه دار و اگر مرد پیش خودت نگه دار و ایشالله من بتوانم خدا را بوس کنم و معلم‌مان هم مرا بوس کند!! (امیرحسام سلیمی / 6 ساله)

خدیا! دعا می‌کنم که در دنیا یک جاروبرقی بزرگ اختراع شود تا دیگر رفتگران خسته نشوند! (فاطمه یارمحمدی / 11 ساله)

ای خدا! من بعضی وقت‌ها یادم می‌رود به یاد تو باشم ولی خدایا کاش تو همیشه به یاد من بیوفتی و یادت نرود! (شقایق شوقی / 9 ساله)

خدای عزیزم! سلام. من پارسال با دوستم در خونه‌ها را می‌زدیم و فرار می‌کردیم. خدایا منو ببخش و اگه مُردم بخاطر این کار منو به جهنم نبر چون من امسال دیگه این کار رو نمی‌کنم! (دلنیا عبدی‌پور / 10 ساله)

آرزو دارم بجای این که من به مدرسه بروم مادر و پدرم به مدرسه بروند. آن وقت آنها هم می‌فهمیدند که مدرسه رفتن چقدر سخت است و این قدر ایراد نمی‌گرفتند! (هدیه مصدری / 12 ساله)

خدایا مهدکودک از خانه ما آنقدر دور باشد که هر چه برویم، نرسیم. بعد برگردیم خانه با مامان و کیف چاشتم. پاهای من یک دعا دارند آنها کفش پاشنه بلند تلق تلوقی (!) می‌خوان دعا می‌کنند بزرگ شوند که قدشان دراز شود! (باران خوارزمیان / 4 ساله)

خدایا! برام یک عروسک بده. خدایا! برای داداشم یک ماشین پلیس بده! (مریم علیزاده / 6 ساله)

خدایا! می‌خورم بزرگ نمیشم! کمکم کن تا خیلی خیلی بزرگ شوم! (محمد حسین اوستادی / 7 ساله)

خدایا! من دعا می‌کنم که گاو باشم (!) و شیر بدهم تا از شیر، کره، پنیر و ماست برای خوراک مردم بسازم! (سالار یوسفی / 11 ساله)

من دعا می‌کنم که خودمان نه، همه مردم جهان در روز قیامت به بهشت بروند. (المیرا بدلی / 11 ساله)

خدای قشنگ سلام! خدایا چرا حیوانات درس نمی‌خواننداما ما باید هر روز درس بخوانیم؟ در سال جدید دعا می‌کنم آنها درس بخوانند و ما مثل آنها استراحت کنیم! (نیشتمان وازه / 10 ساله)

اگر دل درد گرفتیم نسل دکترها که آمپول می‌زنند منقرض شود تا هیچ دکتری نتواند به من آمپول بزند! (عاطفه صفری / 11 ساله)

خدای مهربان! من یک جفت کفش می‌خواهم بنفش باشد و موقع راه رفتن تق تق کند مرسی خدایا! (رویا میرزاده / 7 ساله)

خدایا! من یک دوستی دارم که پدرش کار نمی‌کند فقط می‌خوابد و همین طور تریاکی است! خدایا کمک کن که از این کار بدش دست بردارد. خدایا ظهور آقا امام زمان را زود عنایت فرما.. (لیلا احسانی فر / 11 ساله)

در یادداشت دبیر جشنواره در ابتدای کتاب نوشته شده:
"هزاران نفر برای باریدن باران دعا می‌کنند غافل از آنکه خداوند با کودکی است که چکمه‌هایش سوراخ است."

+   دوشنبه 1388/08/04ساعت 7:17 | 

ابتکاری در باغ وحش غزه

صاحب باغ وحش غزه ، راه حل جالبی را جهت جذب تماشاگر برای باغ وحش متروك این شهر بكار گرفته است. دو گورخر باغ وحش Marah Land اوایل سال جاری و در جریان درگیری های اسرائیل با حماس، از گرسنگی تلف شدند. از آنجا كه جایگزین كردن ، گورخر های جدید بجای آنها بسیار گران تمام می شد، وی تصمیم گرفت، از الاغ های معمولای بجای گورخر استفاده كند.
احمد برقوتی، به همین منظور، از دو نقاش حرفه ای دعوت كرد با استفاده از رنگ موی مخصوص فرانسوی، آنان را به شكل گورخر درآوردند.

یك بازدید كننده به نام حسن یاسین گفت ، پنجشنبه گذشته، با سه فرزند خود از باغ وحش دیدن كردند و آنها كه تاكنون گورخر واقعی ندیده بودند از دیدن ورژن غزه ای گورخر ها لذت بردند. علاوه بر گورخر ها، باغ وحش غزه، دارای چند ببر پیر ، دو میمون و تعدادی پرنده، خرگوش و گربه است.

+   یکشنبه 1388/08/03ساعت 0:1 | 

بلندترین آبشار جهان

بلندترین آبشار جهان آنجل نام دارد که دارای 979 متر بلندا می‌باشد. این آبشار واقع در پارک ملی کانامیا در شرق ونزوئلا می‌باشد.

http://www.islamargarita.com/images/AngelFalls2.jpg

+   شنبه 1388/08/02ساعت 8:0 | 

چه مردانی، شادترند

اساس تحقیقات جدید مشخص شد میزان تحصیلات زنان بسیار بیشتر از مردان روی کیفیت زندگی مؤثر است.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند عمر طولانی‌تر و زندگی بهتری دارند. در این تحقیق که روی بیش از 1.5 میلیون نفر انجام شد مشخص شد میزان تحصیلات زنان بسیار بیشتر از مردان روی کیفیت زندگی و داشتن عمر طولانی‌تر مؤثر است.

محققان این بررسی معتقدند زنانی که دارای تحصیلات بالاتر هستند بیش از دیگر زنان از رژیم‌های غذایی سالم، درمان‌های پزشکی و رعایت نکات بهداشتی مطلع هستند و به همین دلیل می‌توانند کیفیت زندگی همسر و فرزندان خود را به‌طور قابل توجهی بهبود ببخشند.

زنان به‌طور سنتی بیش از مردان وظایف خانه و خانواده را به دوش می‌کشند و به همین دلیل میزان تحصیلات زنان بیشتر از مردان روی کیفیت زندگی مؤثر است. برای مثال در صورتی که زنان اطلاعات کافی در مورد مواد غذایی و خواص آن داشته باشند می‌توانند رژیم غذایی سالم‌تری برای خانواده خود فراهم کنند و به این ترتیب به سلامت اعضای خانواده کمک کنند.

زنانی که تحصیلات بالاتری دارند همچنین اطلاعات کامل‌تری در مورد داروها و مسائل بهداشتی دارند که این موضوع می‌تواند کمک بسیار مؤثری به پیش‌گیری از بیماری‌ها در میان اعضای خانواده کند.

این تحقیق با استفاده از مطالعه‌ای که در سال 1990 روی بیش از 5/1‌میلیون سوئدی که بین 30 تا 59 سال سن داشتند، این مطالعه که نزدیک به 13 سال به طول انجامیده بود علت‌های گوناگون مرگ را که شامل سرطان، بیماری‌های قلبی و سکته و مانند این‌ بود بررسی می‌کرد.

این تحقیقی که در نشریات بیماری‌های عفونی به چاپ رسیده است نشان می‌دهد در مورد زنان میزان تحصیلات بالاتر تأثیر بسیار بیشتری روی بهبود زندگی مردان و افزایش طول عمر آنها دارد، این در حالی است که در مورد مردان میزان درآمد ماهانه اهمیت بیشتری برای داشتن زندگی بهتر دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد درآمد مناسب مردان می‌تواند میزان مرگ و میر را هم برای زن و هم برای خود مرد کاهش دهد که این بدان دلیل است که مردان مسئولیت تأمین هزینه زندگی و مایحتاج خانواده را دارند.

این بررسی‌ها نشان می‌دهد مردانی که با زنان دارای تحصیلات دبیرستانی ازدواج می‌کنند نسبت به مردانی که با زنان دارای تحصیلات دانشگاهی ازدواج می‌کنند با احتمال 25 درصد بیشتر دچار مرگ زودرس می‌شوند.

زنان تحصیل‌کرده سریع‌تر متوجه بیماری‌ در بین اعضای خانواده و همسر خود می‌شوند و نسبت به مسائل پزشکی توجه بیشتری نشان می‌دهند. تحصیلات زنان روی مرگ و میر خودشان هم تأثیر بسیار بالاتری دارد به‌طوری که زنان دارای تحصیلات دانشگاهی نسبت زنان دارای تحصیلات مدرسه‌ای 53 درصد بیشتر در خطر مرگ زوهنگام هستند.

پروفسور الن ماریون دیویس از دانشکده بهداشت عمومی انگلستان در این باره گفت این تحقیقات نشان می‌دهد شیوه زندگی، طول عمر، سلامت و تحصیلات تا چه حد به یکدیگر وابسته هستند. به همین دلیل می‌توان با بالا بردن سطح عمومی تحصیلات در یک جامعه طول عمر را افزایش داده و جامعه‌ای سالم‌تر داشته باشیم.

در تحقیقی که توسط دانشگاه ملی استرالیا به انجام رسیده بود نیز نتایج مشابهی در این زمینه به دست آمد. این محققان متوجه باشند ازدواج به‌طور کلی میزان رضایت از زندگی را افزایش می‌دهد. میزان این افزایش در مردان بسیار بیشتراست به‌طوری که مردان بعد از ازدواج به میزان 135 درصد بیشتر نسبت به دوران مجردی شادتر هستند. اگر چه این آمار در مورد زنان کم‌تر است به‌طوری که میزان افزایش رضایت آنها نزدیک به 54 درصد بود.

در این تحقیقات همچنین مشخص شد به ازای هر سالی که به تحصیلات زنان اضافه می‌شود میزان رضایت و شادی مردان از زندگی مشترک نزدیک به 8 درصد افزایش پیدا می‌کند، به این ترتیب می‌توان گفت مردی که با یک زن لیسانسه ازدواج کند نسبت به مردی که با زنی با تحصیلات غیر دانشگاهی ازدواج کند 32 درصد شادتر است.

اگرچه این تحقیقات نشان می‌دهد این موضوع در مورد زنان صادق نیست و تحصیلات مردان تأثیر زیادی در رضایت زنان از زندگی ندارد، بلکه فاکتور مهم در این زمینه سطح و منزلت اجتماعی، موفقیت و موقعیت شغلی و میزان درآمد است.

+   جمعه 1388/08/01ساعت 0:10 | 

سند ازدواج امیر کبیر

به گزارش مهر،اين سند تاريخي که بر اثر عواملي چون آلودگي‌هاي بيولوژيکي و شرايط نامطلوب نگهداري به شدت آسيب ديده بود، پس از مستندنگاري و طرح‌برداري طرحهاي اوليه مرمت شد.alt
اين مرمت شامل اقداماتي چون ضدعفوني کردن اثر، اسيدزدايي، استحکام بخشي، موزون سازي رنگي، ايجاد لايه‌هاي پشتيباني و تثبيت نهايي اثر بوده است.
سند ازدواج اميرکبير که تاريخ 22 ربيع الاول سال 1265 قمري ذيل آن خوانده مي‌شود، با خط نستعليق روي کاغذي به ابعاد 5/131 در 5/93 سانتي متر نوشته شده و پيرامون آن با طلا، شنگرف و لاجورد تذهيب شده است.
ميرزا تقي خان اميرکبير که در فاصله سالهاي 1264 تا 1268 هجري قمري صدراعظم ناصرالدين شاه قاجار بود در سال 1265 خواهر شاه را به عقد ازدواج خود درآورد تا از اين طريق پيوند مستحکمتري را با خانواده سلطنتي برقرار کند. با اين وجود، اين وصلت سياسي سودي به حال امير نداشت و او در پي توطئه‌چيني گروهي از درباريان که مهدعليا مادر همسرش نيز جزو آنان بود، ابتدا از صدارت عزل شد و سپس به قتل رسيد.
طبق مفاد سند ازدواج اميرکبير، ملک زاده خانم يگانه خواهر تني ناصرالدين شاه قاجار با مهريه يک جلد قرآن و «هشت هزار تومان نقد اشرفي ناصرالدين شاهي که هر شاهي هيجده نخود وزن دارد» به عقد اتابک اعظم ميرزاتقي خان درآمده است. در ذيل اين سند، مهر اميرکبير با عبارت "الملک الحق المبين. عبده محمدتقي" ديده مي‌شود. همچنين دو شاهد ازدواج که مهر خود را ذيل عقدنامه زده‌اند عبارتند از «محمود بن محمد علي» و «ابوالقاسم حسني الحسيني».
سند ازدواج اميرکبير يکي از هزاران اثر مکتوب تاريخي است که توسط حاج حسين ملک بزرگترين واقف تاريخ معاصر ايران گردآوري و در سال 1316 خورشيدي براي استفاده عموم مردم وقف آستان قدس رضوي شد. اين سند طي ماههاي تير، مرداد و شهريور به همراه هشت اثر تاريخي ديگر توسط مرمتگران موزه ملي ملک مرمت شد.

+   پنجشنبه 1388/07/30ساعت 0:10 | 

عکسی از جنین

لنارت نیلسون از عکاسان مشهوری است که کتاب مشهور "کودکی به دنیا می آید" به همراه عکسهایی شگفت انگیز از جنین قبل از متولد شدن توسط وی منتشر شده است. انتشار آثار وی در مجله لایف سال 1965 باعث به فروش رفتن هشت میلیون نسخه از این مجله شد. 
 
وی برخی از آثار شگفت انگیز خود را با کمک لنز ماکرو و برخی دیگر را با کمک اندوسکوپ به ثبت رسانده است. همچنین فناوری میکروسکوپهای الکترونی به وی در ثبت تصاویر بسیار کوچک کمک فراوانی کرده است.

nf00069462-1.jpg

+   چهارشنبه 1388/07/29ساعت 7:14 | 

فسیلی شبیه به انسان

فسیل

 ارزیابی این موجود 4/4 میلیون ساله به نام آردیپیتکوس رامیدوس طی مقاله‌ای توسط دانشمندان در نشریه "ساینس" انجام شده است. فسیل های آردیپیتکوس رامیدوس ابتدا در سال 1992 در اتیوپی پیدا شد اما ارزیابی اهمیت آن 17 سال طول کشید. مهم ترین نمونه این فسیل ها اسکلت ناقص یک موجود ماده است که بر آن نام "آردی" نهاده اند. تیم بین المللی محققان استخوان های مهمی از جمله جمجمه با استخوان فک و دندان، بازوها، دست ها، خاصره، لنگ و پاها را پیدا کردند. اما پژوهشگران همچنین قطعاتی را یافته اند که می تواند به حداقل 36 موجود منفرد آردیپیتکوس تعلق داشته باشد.

  پروفسور تیم وایت از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که از محققان ارشد این پروژه است گفت که تحقیقات گروه موشکافانه بوده است. او به نشریه ساینس گفت که تمیز کردن استخوان ها و بعد مطالعه و مقایسه آن با سایر فسیل های شناخته شده آفریقا و سایر نقاط سال های سال وقت گرفت.

فسیل

  زندگی روی درخت

این فسیل در حدود 230 کیلومتری شمال شرقی آدیس آبابا پایتخت اتیوپی کشف شد. گفته می شود برخی از مشخصات اسکلت این موجود منعکس کننده مشخصات قابل مشاهده در گوریل های بسیار کهن است؛ همچنین آثاری از گونه های انسان نما که بعدا ظاهر شدند در آن دیده می شود. دانشمندان می گویند که آردی با قدی 120 سانتیمتری در بالا رفتن از درختان مهارت داشته است، اما همچنین روی دو پا راه می رفته است.

با این حال کف پاهایش مثل انسان امروزی قوسدار نبوده، که نشان می دهد نمی توانسته در فواصل طولانی راه برود یا بدود. پروفسور اوئن لاوجوی از دانشگاه کنت در اوهایو به بی بی سی گفت: "نصف زندگی اش روی درختان می گذشته است؛ در درختان لانه می کرده و گهگاهی هم آنجا غذایش را می خورده است، اما وقتی پایین می آمده صاف راه می رفته تقریبا همانطور که من و شما قدم برمی داریم."

محققان می گویند اینکه این موجود 4/4 میلیون سال قبل در ناحیه ای که جنگلی بوده زندگی می کرده است تا حدودی مشکل زاست. تصور می شد که تکامل اولیه انسان حداقل تا حدودی ناشی از ناپدید شدن درختان و تشویق آنها به راه رفتن بر زمین بوده است. پروفسور وایت گفت: "این موجودات در زیستگاهی جنگلی زندگی می کرده و می مرده اند، نه در یک دشت باز (ساوانا(." و چون بسیاری از مشخصه های آردیپیتکوس رامیدوس در میمون های امروزی در آفریقا دیده نمی شود، احتمال دارد که این جد مشترک، از لحاظ زمانی خیلی عقبتر از آنچه تاکنون تصور می شد می زیسته است - شاید هفت یا نه میلیون سال پیش.

+   سه شنبه 1388/07/28ساعت 7:0 | 

زیباترین لبخند

 


+   یکشنبه 1388/07/26ساعت 8:35 | 

درویش و گدا

روزی گدایی به دیدن صوفی درویشی رفت و دید که او برروی تشکی مخملین در میان چادری زیبا که طناب‌هایش به گل میخ‌های طلایی گره خورده‌اند، نشسته است. گدا وقتی اینها را دید فریاد کشید: این چه وضعی است؟ درویش محترم! من تعریف‌های زیادی از زهد و وارستگی شما شنیده‌ام اما با دیدن این همه تجملات در اطراف شما، کاملا سرخورده شدم.

درویش خنده‌ای کرد و گفت: من آماده‌ام تا تمامی این‌ها را ترک کنم و با تو همراه شوم. با گفتن این حرف درویش بلند شد و به دنبال گدا به راه افتاد. او حتی درنگ هم نکرد تا دمپایی‌هایش را به پا کند!

بعد از مدت کوتاهی، گدا اظهار ناراحتی کرد و گفت: من کاسه گداییم را در چادر تو جا گذاشته‌ام. من بدون کاسه گدایی چه کنم؟ لطفا کمی صبر کن تا من بروم و آن را بیاورم .

صوفی خندید و گفت: دوست من، گل میخ های طلای چادر من در زمین فرو رفته‌اند، نه در دل من، اما کاسه گدایی تو هنوز تو را تعقیب می‌کند!  

در دنیا بودن، وابستگی نیست. وابستگی، حضور دنیا در ذهن است و وقتی دنیا در ذهن ناپدید می‌شود، این را وارستگی می‌گویند.

+   پنجشنبه 1388/07/23ساعت 0:5 | 

عظیم الجثه ترین نوزاد انسان

عظیم‌الجثه‌ترین نوزاد جهان در یکی از شهرهای اندونزی پا به جهان گذاشت.
این نوزاد شصت و دو سانتی متری در زمان تولد هشت کیلو و هفتصد گرم وزن داشته و به همین دلیل پزشکان مجبور شده‌اند مادر چهل و یک ساله وی را تحت عمل سزارین قرار دهند.
با این که نوزاد در پنج دقیقه ابتدای تولدش با کمک دستگاه تنفس مصنوعی نفس می‌کشید در حال حاضر حالش کاملا خوب است.
به گفته پزشکان شهر کیساران این نوزاد به راستی یک کودک غیر معمول است و صدای گریه‌اش به مراتب از سایر نوزادان بلند تر است و دائما احساس گرسنگی می‌کند.

این نوزاد درشت ترین کودکی است که در تاریخ اندونزی متولد شده است. به گفته پزشکان مبتلا بودن مادر وی به بیماری دیابت می‌تواند یکی از علل درشت بودن وی باشد. اما وزن این نوزاد هنوز یک و نیم کیلوگرم از کودکی که در سال هزارو نهصد و نود و پنج در ایتالیا به دنیا آمده و نامش در کتاب گینس ثبت شده کمتر است.
+   سه شنبه 1388/07/21ساعت 7:14 | 

تست هوش

مسئله 1- فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می‌شوند، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می‌روند و پنج نفر وارد می‌شوند. راننده چند سال دارد؟

مسئله 2- پنج کلاغ روی درختی نشسته‌اند، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند. حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می‌ماند؟

مسئله 3- چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد؟

مسئله 4- شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه است. خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است. تخم به کدام سمت پرت می‌شود؟

مسئله 5- این سوال حقوقی است. هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می‌کند، بازمانده‌ها را کجا دفن می‌کنند؟

مسئله 6- من دو سکه به شما می‌دهم که مجموعش 30 تومان می‌شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد. چطور؟

جواب در ادامه‌ی مطلب


ادامه مطلب
+   یکشنبه 1388/07/19ساعت 8:0 | 

درسی که از یک عکس می توان گرفت

این تصویر بر روی درگاه تارنمای معتبر نشنال جیوگرافیک قرار گرفته و در شمار ۵ تصویر برتر هفته جای دارد.

 تصویری که روزگار ۱۷ اردیبهشت (۷ می) ۱۳۸۸ سرزمین سوخته‌ای را در استرالیا نشان می‌دهد که کمتر از سه ماه پیش (۹ فوریه ۲۰۰۹) اینچنین در آتش سوخت و با خود جان ۱۷۳ انسان را هم گرفت و بیش از دو هزار خانه را سوزاند … اما امروز دوباره دارد می‌روید و تو می‌توانی شوق رویش دوباره و برق آن رنگ سبز دوست‌داشتنی را باز هم بر خاکستر آن زمین نفرین شده ببینی و اوج بکشی … اگر که یادت باشد، زندگی همواره و در سخت‌ترین شرایط کوره ‌راه‌هایی از امید دارد تا به آدم‌های مثبت‌اندیشش ارایه دهد …
 

   و البته این تصویر می‌تواند همچنان حامل پیام‌های بیشتری هم باشد:

این که هرگز گمان مبرید که به انتها رسیده‌اید؛ حتی اگر در تیره ‌‌ترین یا کسل‌کننده ‌ترین دوران زندگی‌تان قرار گرفته‌اید …

این که زندگی بسیار مهربان‌تر از آن چیزی است که گمان می‌کنید؛ به شرط آن که آن مهربانی را باور کنید …

این که همیشه می‌توان از دل سیاه ‌ترین و سوزان‌ترین رخدادها، برترین احساسات انسانی را درک کرد و آفرید …

این که مزه‌ی گس و استثنایی حیات را نمی‌توان و نباید با هیچ مزه‌ی دیگری برابر دانست …

این که رویش دوباره‌ی عشق می‌تواند در هر سرزمین خاکستری و در پس هر آتش سوزاندنی شکل بگیرد …

     فقط کافی است نگاه‌ مان را عادت ندهیم به بد دیدن!

و یادمان بماند که:

مردی که کوه را از میان برداشت، همان مردی بود که شروع به برداشتن سنگریزه‌ها کرده بود!

+   جمعه 1388/07/17ساعت 8:40 | 

راز ثروتمند شدن یک زن

یک روز خانم مسنی با یک کیف پر از پول به یکی از شعب بزرگ‌ترین بانک کانادا مراجعه نمود و حسابی با موجودی 1 میلیون دلار افتتاح کرد. سپس به رئیس شعبه گفت به دلایلی مایل است شخصاً مدیر عامل آن بانک را ملاقات کند و طبیعتاً به خاطر مبلغ هنگفتی که سپرده‌گذاری کرده بود، تقاضای او مورد پذیرش قرار گرفت. قرار ملاقاتی با مدیر عامل بانک برای آن خانم ترتیب داده شد. پیرزن در روز تعیین شده به ساختمان مرکزی بانک رفت و به دفتر مدیر عامل راهنمائی شد. مدیر عامل به گرمی به او خوشامد گفت و دیری نگذشت که آن دو سرگرم گپ زدن پیرامون موضوعات متنوعی شدند. تا آنکه صحبت به حساب بانکی پیرزن رسید و مدیر عامل با کنجکاوی پرسید راستی این پول زیاد داستانش چیست آیا به تازگی به شما ارث رسیده است. زن در پاسخ گفت خیر، این پول را با پرداختن به سرگرمی مورد علاقه‌ام که همانا شرط بندی است، پس انداز کرده‌ام. پیرزن ادامه داد و از آنجائی که این کار برای من به عادت بدل شده است، مایلم از این فرصت استفاده کنم و شرط ببندم که شما شکم دارید!

مرد مدیر عامل که اندامی لاغر و نحیف داشت با شنیدن آن پیشنهاد بی‌اختیار به خنده افتاد و مشتاقانه پرسید مثلاً سر چه مقدار پول. زن پاسخ داد 20 هزار دلار و اگر موافق هستید، من فردا ساعت 10 صبح با وکیلم در دفتر شما حاضر خواهم شد تا در حضور او شرط بندی‌مان را رسمی کنیم و سپس ببینیم چه کسی برنده است. مرد مدیر عامل پذیرفت و از منشی خود خواست تا برای فردا ساعت 10 صبح برنامه‌ای برایش نگذارد. روز بعد درست سر ساعت 10 صبح آن خانم به همراه مردی که ظاهراً وکیلش بود در محل دفتر مدیر عامل حضور یافت. پیرزن بسیار محترمانه از مرد مدیر عامل خواست کرد که در صورت امکان پیراهن و زیر پیراهن خود را از تن به در آورد. مرد مدیر عامل که مشتاق بود ببیند سرانجام آن جریان به کجا ختم می‌شود، با لبخندی که بر لب داشت به درخواست پیرزن عمل کرد. وکیل پیرزن با دیدن آن صحنه عصبانی و آشفته حال شد. مرد مدیر عامل که پریشانی او را دید، با تعجب از پیر زن علت را جویا شد. پیرزن پاسخ داد من با این مرد سر 100 هزار دلار شرط بسته بودم که کاری خواهم کرد تا مدیر عامل بزرگ‌ترین بانک کانادا در پیش چشمان ما پیراهن و زیر پیراهن خود را از تن بیرون کند!

+   یکشنبه 1388/07/12ساعت 11:30 | 

سگ خون آشام در آمریکا

آيا اين جانور فقط يك سگ زشت است يا واقعا يك موجود افسانه‌اي كه كل آمريكا را به وحشت انداخته است؟
به نوشته «همشهري»، روزنامه بيلد گزارش داد، شبكه تلويزيوني KOTV (از گروه CBS) تصاوير حيواني را نشان داد كه جسدش در استيلول (در ايالت اوكلاهاما آمريكا) پيدا شده است. گفته مي‌شود اين حيوان مي‌تواند چوپاكابرا (Chupacabra) باشد. در داستان‌ها آمده است، اين موجود افسانه‌اي شب‌ها به خانه‌ها و اصطبل‌ها مي‌رود و خون قربانيانش را مي‌مكد!
اولين گزارش‌ها درباره اين پديده سال 1995 از پورتوريكو منتشر شد. ظاهرا خون هشت گوسفند به طور كامل مكيده شده بود و بر روي سينه همه آنها سه جاي سوراخ ديده مي‌شد. بعدها گزارش‌هاي مشابهي از سراسر آمريكا ـ از شمال (ايالت مين آمريكا) تا جنوب (شيلي) ـ پخش شد. خون همه اين حيوانات از سوراخ‌هاي كوچك (يا جاي گازگرفتگي) تقريبا به طور كامل مكيده شده بود.
تعدادي از شاهدان عيني «چوپاكابرا» را همچون خزندگان وصف مي‌كنند. ديگران ـ همانند جسدي كه در اوكلاهاما كشف شده است ـ آن را همچون سگ، اما داراي پوست چرمي مانند خزندگان و داراي دندان خون‌آشام مي‌دانند. اين جانور مي‌تواند تا شش متر جهش كند.
شبكه خبري «سي.ان.ان» هم چند روز پيش گزارشي را درباره كشف چوپاكابرا در تگزاس پخش كرد. اين موجود در يك تله گرفتار شده بود. دامپزشكان تاكنون نتوانسته‌اند اين جانور را طبقه‌بندي كنند. آنها نمي‌دانند اين موجود از كجا آمده است: جهش ژني از كايوت‌ها بوده است يا؟+   پنجشنبه 1388/07/09ساعت 23:45 | 

مسجدی عجیب در ترکیه

به گزارش شيعه آنلاين،‌ اهالي روستاي "دفري" در استان "سواس" در مركز تركيه كه اين مسجد عجيب در آن قرار دارد، مي‌گويند كه اين مسجد تاريخي حدود هشت قرن پيش ساخت شده است.
 
اهالي اين روستا ادعا مي‌كنند كه هر روز حدود 15 دقيقه سايه مردي كه در حال نماز خواندن است، بالاي سر درب ورودي اين مسجد ظاهر مي‌شود و طي اين 15 دقيقه از حالت ايستاده به سجده مي‌رود. مقابل اين مرد نيز يك جلد قرآن كريم وجود دارد. اين سايه فقط در فصل تابستان رؤيت مي‌شود.


                         


 
گفته مي‌شود سايه اين مرد هر روز نيم ساعت قبل از نماز عصر در اين مسجد تاريخي كه "مسجد بزرگ" نام دارد، ظاهر مي‌شود. اين مسأله يك طراحي معماري نادر و كمياب به شمار مي‌رود از همين رو به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 
قابل ذكر است اين مسجد نسبتا بزرگ دو طبقه دارد. يك طبقه آن براي نماز خواندن و طبقه دوم به بيمارستاني خيريه براي بيماران ذهني تبديل شده است. در همين راستا "حسن گورصوي" امام جماعت اين مسجد در اين باره گفت:‌ در هر زاويه اين مسجد تاريخي،‌ يك چيز عجيب و جالب توجه مشاهده مي‌شود. تمام گج كاري اين مسجد به شكل سه بعدي ساخته شده و هيچ شكلي از آن دو بار تكرار نشده است در حالي كه وقتي از دور به آن نگاه مي‌كنيم، به نظر مي‌رسد كه همه آن شبيه هم است.

+   سه شنبه 1388/07/07ساعت 7:22 | 

اعلام جزییات تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

توکلي در گفتگو با مهر:
جزئيات تکميل ظرفيت کنکور کارشناسي ارشد دوشنبه اعلام مي‌شود

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار جزئيات تکميل ظرفيت کنکور کارشناسي ارشد 88 در روز دوشنبه 6 مهرماه خبر داد.

حسين توکلي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اطلاعيه تکميل ظرفيت سازمان سنجش آموزش کشور درباره برخي کد رشته محل هاي جديد و تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد دوشنبه هفته جاري بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org منتشر مي شود.

وي اضافه کرد: در اين اطلاعيه تمامي ضوابط مربوط به تکميل ظرفيت، تاريخ انتخاب رشته و اعلام نتيجه تکميل ظرفيت درج خواهد شد.

به گزارش مهر، کنکور کارشناسي ارشد 88 در بهمن ماه سال 1387 با رقابت 140 هزار و 363 داوطلب برگزار شد.

+   دوشنبه 1388/07/06ساعت 8:12 | 

اسم شما چه رنگی است.

به گفته‌ی روانشناسان همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگ‌ها هستیم و به عبارت دیگر (خود) واقعی‌مان را با این رنگ‌ها نشان می‌دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد. که می‌تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد. جالب است نه؟! اینکه شما بدانید برای اسمتان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‌توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید! باید بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید:

رنگهای هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از:
 
قرمز:     1       ش      ج     س      الف
نارنجی:‌ ‌‌‌2        ت      ث      ک       ب
زرد:      3        ی       ل     ص      ض
سبز:    ‌4        و       م       د        ژ
آبی:     5        چ       ن      ط       ظ
نیلی:   6        ح       خ       ف      -
بنفش:  7       ع       پ       غ       -
صورتی: 8       ز       ق        ه       -
طلایی: 9        ر       ذ        گ      -

برای اینکه با چگونگی موضوع آشنا شوید یک مثال می‌آوریم بدین شکل که اسم و فامیل خودرا روی برگه کاغذی می‌نویسید و بر اساس حروف و اعداد ذکر شده برای هر کدام، به رنگ مربوطه دست پیدا می‌کنید.
مثال : لیلا جلالی
ل3  ی3   ل3   الف1  ج1  ل3  الف1  ل3  ی3
سپس اعداد را با هم جمع می‌کنیم:
21=3+3+1+3+1+1+3+3+3
باز هم دو عدد را با هم جمع می‌کنیم:
3=1+2 عدد 3 مربوط به رنگ زرد است.
حال می‌توانید مشخصات خود را بخوانید.
 
صورتی
دارای قدرت جسمی بالایی هستید به خاطر اراده‌ی بالایی که دارید می‌توانید رویاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. با مسئولیت‌ها به راحتی کنار می‌آیید و می‌توانید دیگران را در حل مشکلاتشان راهنمایی کنید. از نظر عاطفی فردی قوی و عمیق هستید. صمیمیت بیش از اندازه با دیگران سخت است.

قرمز
بسیار جاه طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است. همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید.بسیار خونگرم هستید و بسادگی تحریک می‌شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخمهایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید. باید سعی کنید که از انرژی فوق‌العاده‌تان در جهت مثبت استفاده کنید.

زرد
بسیار تیز هوش هستید. شخصیتی بسیار خوش بین و فعال دارید. هرگز در ابراز آنچه می‌خواهید بر زبان بیاورید کم نمی آورید. به خاطر زنده‌دلی ابتکار و مستعد بودنتان در بر قراری ارتباطی خوب با دیگران همیشه دور و برتان پر از دوستان مختلف خواهد بود. با وجودی که روحیه‌ی بسیار شادی دارید هرگز احساس رضایت نخواهید کرد مگر اینکه شادیهایتان را با دیگران تقسیم کنید. تنها ایرادی که ممکن است داشته باشید قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه‌تان است که گاهی شمارا در خود غرق می کند! اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی هدایت کنید در آخر خواهید دید بیشتر کارهایی که با هدفی مشخص شروع کرده اید ناتمام مانده‌اند.

طلایی
در هر چیزی فقط حد بالای آن می‌تواند رضایت خاطر شما را بر آورده کند. از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با شما آشنا شود ولی شیفته تان نشود. دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است. به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می‌کنید. می‌توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیاتتان را به دیگران نیز انتقال دهید. شرایط منفی را می‌توانید به بهترین موقعیت‌ها تبدیل کنید.

نیلی
زندگی شما بیشتر به زندگی عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه‌ای که به پاکی و زیبایی‌های دنیا دارید می‌توانید توان و شادی فوق العاده ای به افراد افسرده ببخشید .علاوه بر روحیه و شخصیت نوع دوست و انسان پروری که دارید ازیک حس ششم بسیار قوی برخوردارید که از این طریق نیز می‌توانید به راحتی از مشکلات مردم با خبر شوید.

سبز
برای شما خیلی مهم است که برنامه روزانه داشته باشید. نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد. به ندرت ممکن است زندگی‌تان آشفته و بی‌هدف باشد. دیگران اغلب برای گرفتن راهنماییهای جدی نزد شما می‌آیند. برای حل مشکلات دیگران به شدت حرص می‌خورید. تکامل شخصیتی برایتان بسیار  اهمیت دارد و برای وسعت بخشیدن به دانش خود هرگز از آموختن دست بر نمی‌دارید. ترجیح می‌دهید به جای از شاخه‌ای به شاخه‌ی دیگر پریدن روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید.

بنفش
عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده هستید و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم ماوراء الطبیعه در شما به حد کافی رشد کرده است. این باعث شده به رشته‌هایی چون فلسفه روی آورید هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی‌کنید. مگر آنکه خودتان آنرا شخصا تجربه کرده باشید . برای حل مشکلات نیز راه حل را در درون خود می‌جویید. عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایتان مشکل است.

آبی
به احتمال قوی دیگران شما را شخصی بدون تعارف و غیر تشریفاتی می‌دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توجه هستید. آزادی برایتان ارزش زیادی دارد و هرگز نمی‌توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم شود و یا زیر نظر قرار دارید. اگر این همه دنبال تنوع هستید به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید و برای همین زندگی با تمام مشکلات و سختی‌هایش برای شما ارزشی فوق العاده دارد.

نارنجی
شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده اید باعث شده محبوب دیگران باشید. دیگران از بودن با شما لذت برده و انرژی مثبت می‌گیرند. سعی می‌کنید همیشه لیوان را از نیمه پر آن ببینید و با بذله‌گویی خاص خود محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازید. آماده کمک به دیگران هستید . رنگین کمان زندگی‌تان را دوست دارید تا زندگی را برای دیگران نیز زیباتر نمایید.

+   یکشنبه 1388/07/05ساعت 7:30 | 

آگهی جذب هیات علمی در دانشگاه کردستان

دانشگاه كردستان طي اطلاعيه‌اي از جذب و استخدام هيات علمي به صورت تمام‌وقت، طرح سربازي و بورسيه خبر داده است.

به گزارش خبرنگار بازاركار، اين دانشگاه براي تكميل كادر هيات علمي خود از بين دانش‌آموختگان دكتري، دانشجويان دوره‌هاي دكتري واجدشرايط و كارشناسي‌ارشد دعوت به عمل مي‌آورد.

براين اساس، از دانش‌آموختگان و دانشجويان رشته‌هاي زيست‌شناسي، آمار، فيزيك، رياضي، مهندسي مواد، مهندسي شيمي، مهندسي مكانيك، مهندسي معدن، مهندسي برق، مهندسي صنايع، مهندسي عمران، شهرسازي، معماري، ترويج و آموزش كشاورزي، صنايع غذايي، مكانيك ماشين‌هاي كشاورزي، علوم دامي، اقتصاد كشاورزي، مهندسي آب، گياهپزشكي، علوم باغباني، زراعت و اصلاح نباتات، خاكشناسي، مرتعداري، جنگلداري، محيط‌زيست و مهندسي و فناوري‌هاي محيط‌زيست، آبخيزداري، جانورشناسي، شيلات، دكتري شيمي، فارغ‌التحصيلان و دانشجويان مقطع دكتري و دارندگان مدرك كارشناسي‌ارشد فناوري اطلاعات، مهندسي كامپيوتر، گرافيك و نقاشي دعوت به همكاري مي‌شود.

متقاضيان مي‌توانند حداكثر تا سي ام مهر ماه نسبت به ارسال مدارك خود اقدام نمايند.

تقاضانامه استخدام در سامانه اينترنتي دانشگاه به نشاني www.uok.ac.ir‌ موجود است.

+   چهارشنبه 1388/07/01ساعت 14:13 | 

اول مهر ماه و یاد از دوران ....

اولین روز دبستان بازگرد..... کودکیها شاد و خندان بازگرد

بازگرد ای خاطرات کودکی..... بر سوار اسب های چوبکی

خاطرات کودکی زیبا ترند..... یادگاران کهن مانا ترند

درسهای سال اول ساده بود..... آب را بابا به سارا داده بود

درس پند آموز روباه و خروس..... روبه مکار و دزد چاپلوس

کاکلی گنجشککی باهوش بود..... فیل نادانی برایش موش بود

روز مهمانی کوکب خانم است..... سفره پر از بوی نان گندم است

با وجود سوز و سرمای شدید..... ریز علی پیراهن از تن می درید

تا درون نیمکت جا می شدیم..... ما پر از تصمیم کبرا می شدیم

پاک کن هایی ز پاکی داشتیم..... یک تراش سرخ لاکی داشتیم

کیفمان چفتی به رنگ زرد داشت..... دوشمان از حلقه هایش درد داشت

گرمی دستانمان از آه بود..... برگ دفترهامان به رنگ کاه بود

مانده در گوشم صدایی چون تگرگ..... خش خش جاروی بابا روی برگ

همکلاسی های من یادم کنید..... باز هم در کوچه فریادم کنید

همکلاسی های درس و رنج و کار..... بچه های جامه های وصله دار

کاش هرگز زنگ تفریحی نبود..... جمع بودن بود و تفریقی نبود

کاش می شد باز کوچک میشدیم..... لااقل یک روز کودک میشدیم

یاد ان آموزگار ساده پوش..... یاد آن گچها که بودش روی دوش

ای معلم نام و هم یادت به خیر..... یاد درس آب و بابایت به خیر

ای دبستانی ترین احساس من..... باز گرد این مشق ها را خط بزن

 

شعر از محمد علی جهرمی

+   چهارشنبه 1388/07/01ساعت 10:56 | 

حکایت

پدری به پسرش وصیت كرد كه در عمرت این سه كار را نكن. بعد از این كه پدر از دنیا رفت پسر خواست بداند كه چرا پدرش به او چنین وصیتی كرده؟ پیش خودش گفت : «امتحان كنم ببینم پدرم درست گفته یا نه». هم زن گرفت، هم قرض كرد هم با آدم كم عقل دوست شد.
روزی زن جوان از خانه بیرون رفت. مرد فوری رفت گوسفندی آورد و در خانه كشت و خون گوسفند را دور خانه ریخت و لاشه‌اش را زیرزمین پنهان كرد. زن وارد خانه شد و به شوهرش گفت : «چه شده؟ خون‌ها مال چیست؟» مرد گفت: «آهسته حرف بزن. من یك نفر را كشته‌ام. او دشمن من بود. اگر حرفی زدی تو را هم می‌كشم. چون غیر از من و تو كسی از این راز خبر ندارد. اگر كسی بفهمد معلوم می‌شود تو گفته‌ای.»
زن، تا اسم كشته شدن را شنید، فوری به پشت بام رفت و صدا زد: «مردم به فریادم برسید. شوهرم یك نفر را كشته، حالا می‌خواهد مرا هم بكشد.» مردم ده به خانه آنها آمدند. كدخدای
ده كه كم عقل بود و دوست صمیمی آن مرد بود فوری مرد را گرفت تا به محكمه قاضی ببرد. در راه كه می‌رفتند به آدم نوكیسه برخوردند. مرد نوكیسه كه از ماجرا خبر شده بود دوید و گریبان مرد را گرفت و گفت: «پولی را كه به تو قرض داده‌ام پس بده. چون ممكن است تو كشته بشوی و پول من از بین برود.»
به این ترتیب، مرد، حكمت این ضرب المثل را دانست. سپس لاشه گوسفند را نشان داد و اصل ماجرا را به قاضی گفت و آزاد شد.

+   سه شنبه 1388/06/31ساعت 8:6 | 

گوهر گران بها

سلطان محمود در حالی‌که لبخند مرموزی بر گوشه‌ی لب داشت، وارد جمع وزیران شد. همه‌ی وزیران به احترام سلطان از جا بلند شدند و تعظیم کردند. سلطان، اهل مجلس را دعوت به نشستن کرد و خود بسوی تخت سلطنتی رفت و بر روی آن نشست. جعبه‌ی کوچکی که بر روی آن نقاشی‌های زیبایی کشیده شده بود، در دست سلطان قرار داشت. همه زیرچشمی به آن جعبه نگاه می‌کردند و می‌دانستند بین آن جعبه و لبخند مرموز پادشاه، ارتباطی هست.
سلطان محمود خطاب به وزیران خود گفت: فکر می‌کنید درون این جعبه‌ی زیبا چیست؟ همه گفتند: سلطان بهتر می‌داند.

سلطان با دقت و ظرافت در جعبه را باز کرد. درخشش الماس که درون جعبه بود، چشم اهل مجلس را خیره کرد. هیچ‌کدام از آنها تا به‌حال الماسی به آن درشتی ندیده بودند. سلطان محمود، صدر اعظم خود را فرا خواند و الماس را به دست او داد. آنگاه از او پرسید: فکر می‌کنی این جواهر چقدر قیمت دارد؟

صدراعظم که محو تماشای الماسی شده بود گفت: فکر نمی‌کنم بتوان قیمتی روی آن گذاشت. ارزش این الماس از تمام خزانه‌ی پادشاه بیشتر است. سلطان محمود گفت: حالا به تو فرمان می‌دهم که این الماس را بشکنی.

صدراعظم گفت: من این الماس را بشکنم؟ نه نه، جناب سلطان! این خیانت بزرگی  به شماست. این الماس باید در خزانه قرار گیرد تا پشتوانه کشور باشد.

سلطان محمود سری تکان داد و گفت: آفرین بر صدراعظم عاقل و زیرک ما.

آنگاه دست در جیب ردایش کرد و کیسه‌ی کوچکی پر از سکه‌ی طلا به صدراعظم داد و گفت: این پاداش دوراندیشی و احتیاط توست.

سپس یکی از وزیران را نزد خود فرا خواند. الماس را به دست او داد و گفت: می‌دانی این جواهر چقدر قیمت دارد؟ وزیر گفت: خیلی قیمتی است جناب سلطان! سلطان محمود گفت: ولی من از تو می‌خواهم که آنرا بشکنی. وزیر به تقلید از صدراعظم گفت: من هرگز چنین خیانتی نمی‌کنم. این الماس برازنده‌ی خزانه‌ی پادشاه است. سلطان محمود لبخندی زد و کیسه‌ی کوچکی پر از سکه طلا به آن وزیر داد و گفت: عقل و دوراندیشی تو قابل ستایش است! به همین ترتیب سلطان محمود از یکی یکی وزیران خواست تا آن الماس را بشکنند ولی هیچ‌کدام حاضر به انجام این کار نشدند.

سلطان محمود دست‌هایش را بر هم زد و ایاز، غلام مخصوص خودش را فرا خواند. ایاز جوانی لاغر اندام و گندمگون بود که سلطان محمود به‌خاطر اخلاق و رفتار خوبش به او علاقه‌ی زیادی داشت.

ایاز وارد مجلس شد مقابل تخت سلطان ایستاد و تعظیم کرد. سلطان محمود، الماس درشت و زیبا را به دست ایاز داد و گفت: ای ایاز! فکر می‌کنی این الماس چقدر ارزش دارد؟ ایاز گفت: فکر می‌کنم ارزش آن از تمام خزانه‌ی پادشاه بیشتر باشد. سلطان گفت: حالا من به تو فرمان می‌دهم که این الماس قیمتی را بشکنی. ایاز بدون لحظه‌ای تأمل، الماس را رروی زمین گذاشت، آنگاه سنگی از جیب بیرون آورد و بر روی آن کوبید. الماس زیبا و درخشان چند تکه شد و شکست. آه از نهاد همه‌ی وزیران بلند شد. همهمه‌ای در مجلس بلند شد و همه شروع به سرزنش ایاز کردند.

سلطان محمود با صدای بلند گفت: ای ایاز! تو که می‌دانی این جواهر چقدر قیمتی است، چرا آن را شکستی؟

ایاز گفت: سلطان به سلامت باشند. این الماس هر چه‌قدر هم قیمتی باشد، از فرمان شما با ارزش‌تر نیست. فرمان شما گوهری بسیار گرانبهاتر از این الماس است.

 سلطان محمود نگاه سرزنش‌آمیز خود را به جمع وزیران دوخت. آنگاه با صدای بلند فریاد زد: جلّاد بیا و گردن این چاپلوس‌های نافرمان را بزن! هیچ‌کدام‌تان به اندازه‌ی این غلام نمی‌فهمید.

طولی نکشید که جلاد با تبر ترسناکی وارد مجلس شد.

رنگ از روی همه وزیران پریده بود.

سلطان آنقدر عصبانی بود که هیچ‌کس جرأت حرف زدن یا حتی معذرت‌خواهی نداشت. ولی در این هنگام ایاز جلو آمد و گفت: ای پادشاه! اینها قصد بدی نداشتند. شما هم این را خوب می‌دانید. پس خواهش می‌کنم که از ریختن خونشان چشم بپوشید.

سلطان محمود نفس عمیقی کشید و گفت: مگر می‌توانم خواهش تو را رد کنم؟ آنگاه با دست خود با جلاد اشاره کرد از تالار بیرون برود. خود نیز از تخت برخاست و با ناراحتی مجلس را ترک کرد.

+   یکشنبه 1388/06/29ساعت 11:40 | 

ابراز عشق

یک روز آموزگار از دانش آموزانش که در کلاس بودند پرسید: آیا می‌توانید راهی غیر تکراری برای ابراز عشق، بیان کنید؟ برخی از دانش آموزان گفتند با بخشیدن عشقشان را معنا می‌کنند. برخی «دادن گل و هدیه» و «حرف های دلنشین» را راه بیان عشق عنوان کردند. شماری دیگر هم گفتند: «با هم بودن در تحمل رنج‌ها و لذت بردن از خوشبختی» را راه بیان عشق می‌دانند.

در آن بین، پسری برخاست و پیش از این که شیوه دلخواه خود را برای ابراز عشق بیان کند، داستان کوتاهی تعریف کرد: یک روز زن و شوهر جوانی که هر دو زیست شناس بودند طبق معمول برای تحقیق به جنگل رفتند. آنان وقتی به بالای تپه رسیدند درجا میخکوب شدند. یک ببر بزرگ، جلوی زن و شوهر ایستاده و به آنان خیره شده بود. شوهر، تفنگ شکاری به همراه نداشت و دیگر راهی برای فرار نبود. رنگ صورت زن و شوهر پریده بود و در مقابل ببر، جرات کوچک‌ترین حرکتی نداشتند. ببر، آرام به طرف آنان حرکت کرد. همان لحظه، مرد زیست شناس فریاد زنان فرار کرد و همسرش را تنها گذاشت. بلافاصله ببر به سمت شوهر دوید و چند دقیقه بعد ضجه‌های مرد جوان به گوش زن رسید. ببر رفت و زن زنده ماند.

داستان به اینجا که رسید هم شاگردی‌هایش شروع کردند به محکوم کردن آن مرد. پسر بچه اما پرسید: آیا می‌دانید آن مرد در لحظه های آخر زندگی‌اش چه فریاد می زد؟

هم شاگردیهایش حدس زدند حتما از همسرش معذرت خواسته که او را تنها گذاشته است!

پسر بچه جواب داد: نه، آخرین حرف مرد این بود که «عزیزم، تو بهترین مونسم بودی. از پسرمان خوب مواظبت کن و به او بگو پدرت همیشه عاشقت بود.››

قطره‌های بلورین اشک، صورت پسر بچه را خیس کرده بود که ادامه داد: همه‌ی زیست شناسان می‌دانند ببر فقط به کسی حمله می‌کند که حرکتی انجام می‌دهد و یا فرار می‌کند. پدر من در آن لحظه وحشتناک، با فدا کردن جانش پیش مرگ مادرم شد و او را نجات داد. این صادقانه‌ترین و بی‌ریاترین‌ترین راه پدرم برای بیان عشق خود به مادرم و من بود.

+   جمعه 1388/06/27ساعت 10:15 | 

ناشنوایی

مردى متوجه شد که گوش همسرش سنگین شده و شنوائیش کم شده است. به نظرش رسید که همسرش باید سمعک بگذارد ولى نمى‌دانست این موضوع را چگونه با او در میان بگذارد. به همین خاطر، نزد دکتر خانوادگى‌شان رفت و مشکل را با او در میان گذاشت. دکتر گفت براى این که بتوانى دقیق‌تر به من بگویى که میزان ناشنوایى همسرت چقدر است آزمایش ساده‌اى وجود دارد. این کار را انجام بده و جوابش را به من بگو:

«ابتدا در فاصله ۴ مترى او بایست و با صداى معمولى مطلبى را به او بگو. اگر نشنید همین کار را در فاصله  ٣ مترى تکرار کن. بعد در ٢ مترى و به همین ترتیب تا بالاخره جواب دهد.»

آن شب، همسر آن مرد در آشپزخانه سرگرم تهیه  شام بود و خود او در اتاق تلویزیون نشسته بود. مرد به خودش گفت الان فاصله ما حدود ۴ متر است. بگذار امتحان کنم. سپس با صداى معمولى از همسرش پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ جوابى نشنید. بعد بلند شد و یک متر جلوتر به سمت آشپزخانه رفت و دوباره پرسید: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم پاسخى نیامد. باز هم جلوتر رفت و از وسط هال که تقریباً ٢ متر با آشپزخانه و همسرش فاصله داشت گفت: عزیزم شام چى داریم؟ باز هم جوابى نشنید. باز هم جلوتر رفت و به در آشپزخانه رسید. سوالش راتکرار کرد و باز هم جوابى نیامد. این بار جلوتر رفت و درست از پشت سر همسرش گفت: عزیزم شام چى داریم؟

زنش گفت: مگه کرى؟ براى پنجمین بار مى‌گویم: خوراک مرغ!

 مشکل ممکن است آن طور که ما همیشه فکر مى‌کنیم در دیگران نباشد و عمدتاً در خود ما باشد!

+   سه شنبه 1388/06/24ساعت 11:52 | 

سنجابی در یک عکس خانوادگی

500x_squirrel-portrait-banff-sw.jpg

چند روزی است که عکسی در اینترنت منتشر شده که باعث شهرت فراوان یک سنجاب شده است. در این عکس سنجابی را می‌بینید که هنگام گرفتن عکس یادگاری به وسط صحنه پریده و به قول معروف عکس یادگاری را خراب کرده است. مثل وقتی که ما هنگام عکس روی کله دوستمان شاخ می‌گذاریم یا یا شکلک در می‌آوریم.

 اما خود من هم مانند خیلی‌های دیگر به واقعی بودن آن شک کردم تا وقتی که معلوم شد این عکس دستکاری نشده است و واقعی است. ماجرا از این قرار بوده که این زن و شوهر برای تعطیلات به کنار دریاچه ای در کانادا رفته بودند و دوربین را روی سه پایه قرار داده بودند تا از خودشان عکس بگیرند. البته نکته کلیدی در اینجا است که دوربین روی حالت تایمر قرار نداشته. بلکه آنها توسط یک کنترل از راه دور عکس می‌گرفتند.  
این زن و شوهر در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی msnbc تعریف می‌کنند که صدای شاتر دوربین باعث جلب توجه جناب سنجاب شده و به مقابل آن آمده است. در این هنگام بوده که در لحظه مناسب این عکس فوق‌العاده گرفته شده است.  به هر حال جدا از جذاب بودن، این عکس اثبات می‌کند که سنجاب ها هم بدوربین علاقمند هستند.  

+   یکشنبه 1388/06/22ساعت 10:0 | 

ازدواج قاتل با برادر مقتول در زندان

زن شوهرکش که براي نجات از اعدام در زندان به عقد برادر شوهرش درآمده است آزاد شد تا با شوهر جديدش زندگي کند.

اين زن که راضيه نام دارد شش سال پيش به جرم قتل شوهرش زنداني شده بود. او پس از دستگيري در اعترافاتش گفت ديگر نمي توانست با شوهرش زندگي کند به همين دليل هم مرتکب قتل شد.

راضيه که در زمان قتل 15 ساله بود داستان زندگي اش را اين گونه تعريف کرد؛ زماني که با شوهرم ازدواج کردم دختربچه بودم و چيزي از زندگي نمي دانستم. مدتي کوتاه بعد از اين ازدواج بود که درگيري ها من و شوهرم شروع شد. شوهرم مرد بداخلاقي بود و مرتب من را اذيت مي کرد. از آنجايي که من هيچ کس را نداشتم، بي سواد بودم و نمي توانستم جايي کار کنم، مجبور بودم اين وضعيت را تحمل کنم.

وي ادامه داد؛ روز حادثه به دليل اختلافات متعددي که با شوهرم داشتم پر از نفرت و کينه شدم و بعد از درگيري و زماني که او خواب بود با ضربات چاقو او را کشتم. من نمي خواستم اين کار را بکنم اما از شدت خشم نمي توانستم خودم را کنترل کنم و آنقدر به او ضربه زدم تا جان باخت.

پرونده راضيه بعد از اعترافاتش به جريان افتاد و در همين حين متهم متوجه شد باردار است. از آنجايي که مطابق قانون زن باردار را نمي توان قصاص کرد، هرچند او به قصاص محکوم شد اما اجراي حکم وي تا پايان دوران بارداري و بعد از آن شيردهي به فرزندش به تعويق افتاد. راضيه بعد از به دنيا آمدن دخترش در زندان به فرزندش مدت يک سال و نيم شير داد و بعد از آن بود که دخترک را از مادرش جدا کردند تا به تقاضاي اولياي دم حکم اجرا شود.

با توجه به شرايطي که راضيه داشت مددکاران زندان تلاش زيادي را براي نجات او از قصاص انجام دادند. آنها بعد از برگزاري چندين جلسه صلح و سازش بالاخره موفق شدند خانواده مقتول را راضي به گذشت کنند.

البته پدر و مادر مقتول اعلام کردند تنها در صورتي حاضر به بخشش هستند که عروس شان 20 ميليون تومان به آنها بدهد و به عقد پسر 18 ساله شان درآيد و هيچ حقي هم نسبت به فرزندش نداشته باشد چرا که آنها دوست ندارند نوه کوچک شان درس بخواند و بايد بعد از اينکه به سن بلوغ رسيد ازدواج کند. همچنين راضيه بايد در اتاقي که شوهرش را کشته است با برادر شوهرش زندگي کند تا هر روز در آنجا عذاب بکشد. راضيه که براي بودن کنار فرزندش چاره يي به جز پذيرش اين شروط نداشت آنها را قبول کرد اما اينکه دخترش به مدرسه نرود را نپذيرفت.

راضيه که حالا 21 ساله است به مددکارش گفت؛ اگر من سواد داشتم و درس مي خواندم،مي توانستم پيشرفت کنم و اين طور غرق در بدبختي نبودم و مجبور نمي شدم به خواست خانواده ام با مردي ازدواج کنم که دوستش ندارم. اگر من سواد داشتم حالا مجبور نبودم به خانه برادر شوهرم بروم و در اتاقي زندگي کنم که در آنجا همسر اولم را به قتل رساندم و هر روز با ديدن آن اتاق عذاب بکشم. من مجبور هستم در اين آتش بسوزم اما نمي خواهم دخترم مثل من سياه بخت شود. درست است که من به خانه بخت مي روم اما اين برايم سياه بختي است. من مي دانم بعد از اين هم رفتار درستي با من نخواهد شد اما به خاطر اينکه بتوانم در کنار فرزندم باشم همه شروط را قبول مي کنم ولي بايد فرزندم به مدرسه برود.
بعد از کش و قوس هاي فراوان بالاخره قضات ناظر زندان توانستند اولياي دم را راضي کنند تا اتاقي به غيراز قتلگاه براي او در نظر بگيرند و بعد هم اجازه دهند اين زن دخترش را به مدرسه بفرستد. سر انجام مراسم عقد در زندان عادل آباد شيراز برگزار شد و راضيه به دنبال شوهرش براي رفتن به خانه يي که معلوم نيست در آن چه سرنوشتي خواهد داشت از زندان بيرون رفت.

+   پنجشنبه 1388/06/19ساعت 10:10 | 

بازی با كروكودیل (مردی از کاستاریکا)

+   سه شنبه 1388/06/17ساعت 6:58 | 

نصایح زردتشت به فرزند

آنچه را گذشته است فراموش كن و بدانچه نرسیده است رنج و اندوه مبر
قبل از جواب دادن فكر كن
هیچكس را تمسخر مكن
نه به راست و نه به دروغ قسم مخور
خود برای خود، زن انتخاب كن
به شرر و دشمنی كسی راضی مشو
تا حدی كه می‌توانی، از مال خود داد و دهش نما
كسی را فریب مده تا دردمند نشوی
از هركس و هرچیز مطمئن مباش
فرمان خوب ده تا بهره خوب یابی
بیگناه باش تا بیم نداشته باشی
سپاس دار باش تا لایق نیكی باشی
با مردم یگانه باش تا محرم و مشهور شوی
راستگو باش تا استقامت داشته باشی
متواضع باش تا دوست بسیار داشته باشی
دوست بسیار داشته باش تا معروف باشی
معروف باش تا زندگانی به نیكی گذرانی
دوستدار دین باش تا پاك و راست گردی
مطابق وجدان خود رفتار كن كه بهشتی شوی
سخی و جوانمرد باش تا آسمانی باشی
روح خود را به خشم و كین آلوده مساز
هرگز ترشرو و بدخو مباش
در انجمن نزد مرد نادان منشین كه تو را نادان ندانند
اگر خواهی از كسی دشنام نشنوی كسی را دشنام مده
دورو و سخن چین مباش در انجمن نزدیك دروغگو منشین
چالاك باش تا هوشیار باشی
سحر خیز باش تا كار خود را به نیكی به انجام رسانی
اگرچه افسون مار خوب بدانی ولی دست به مار مزن تا تو را نگزد و نمیری
با هیچكس و هیچ آیینی پیمان شكنی مكن كه به تو آسیب نرسد
مغرور و خودپسند مباش، زیرا انسان چون مشك پرباد است و اگر باد آن خالی شود چیزی باقی نمی‌ماند
+   یکشنبه 1388/06/15ساعت 7:20 | 

کشف فسیل 190 میلیون ساله در منزل یک روستایی

 

به گزارش خبرنگار مهر در کرمان، مناطق شمالی استان کرمان سرشار از محوطه های معدنی و فسیلی منحصر بفرد در دنیا می باشد که در صورت توجه مسئولان می تواند به بهشت فسیل شناسان دنیا تبدیل شود اما به دلیل عدم برنامه ریزی درخصوص بهره برداری از این پتانسیل بالقوه در منطقه و جذب گردشگران و فسیل شناسان دنیا به این جاذبه توریستی متاسفانه در سالهای اخیر شاهد تخریب بخش عمده ای از این مناطق بوده ایم که درصد قابل توجهی از این تخریب به دلیل عدم آگاهی مردم و خلاء اطلاع رسانی به افراد بومی روی می دهد.طی هفته گذشته یکی از جالب ترین موارد کشف فسیل در این مناطق روی داد، که می تواند فصل جدیدی در فسیل شناسی دنیا ایجاد کند.

در این کشف عجیب تخته سنگی منحصر بفرد با قدمت بیش از 190 میلیون سال، که رد پای 15 دایناسور متشکل از یک گروه دایناسور گوشت خوار روی آن نقش بسته است در دیواره حوض یک منزل مسکونی در روستایی از توابع شهرستان زرند در استان کرمان بدست آمده است.

کشف یک اثر علمی کهن در حوض خانه روستایی

کشف این تخته سنگ از آنجا اهمیت بیشتری یافته است که طبق نظر سرپرست مدیریت زمین شناسی جنوب شرق کشور این تخته سنگ تنها مجموعه رد پای یک خانواده دایناسور به خصوص دایناسورهای کوچک به همراه یک رد پای بزرگ است که به نظر می رسد جای پای مادر این گروهاست که بین 190 تا 200 میلیون سال پیش در این منطقه زندگی می کردند.

محمد رضا ناظمی زاده در این خصوص می گوید: این تخته سنگ در واقع لایه ای از ردیف رسوبی مربوط به دوران ژوراسیک زیرین از دوران دوم زمین شناسی است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه این تخته سنگ و آثار به جای مانده روی این سنگ افزود: در این سنگ حدود 15 اثر و نقش جای پای دایناسور موجود است که طبق نظر کارشناسان به احتمال بسیار زیاد متعلق به یک خانواده دایناسور است.

ناظمی زاده عنوان کرد: یکی از جنبه های منحصر بفرد این تخته سنگ که بسیار مورد توجه زمین شناسان ودیرینه شناسان قرار دارد کشف جای پای بچه دایناسورها است که با توجه به تعداد کم این آثار در دنیا بسیار مورد توجه دانشمندان و دیرینه شناسان قرار دارد.

وی با اشاره به نحوه کشف این اثر علمی و تاریخی ارزشمند در روستای "دشت خاک" شهرستان زرند افزود: این تخته سنگ حدود 30 سال پیش توسط اعضای یک خانواده بومی در تپه های اطراف این روستا پیدا شده است و اعضای این خانواده از آن برای ساخت دیواره حوض خانه استفاده کرده بودند.سرپرست مدیریت زمین شناسی جنوب شرق کشور افزود: طی هفته گذشته دهیار سابق این روستا متوجه نقشهای خاص روی این تخته سنگ شده و مرکز زمین شناسی را از وجود این تخته سنگ مطلع می کرد که پس از اعزام یک گروه کارشناسی این تخته سنگ به مرکز منتقل شده است.

وی افزود: این آثار متعلق به نوعی دایناسورهای گوشتخوار است که در این منطقه در گذشته زندگی می کرده اند.

10 هزار فسیل همچنان در معرض تخریب

این کشف منحصر به فرد در حالی در کرمان روی داده است که به گفته یک کارشناس فسیل شناسی، استان کرمان به دلیل غنای مناطق فسیلی در شهرستانهای شمالی می تواند به عنوان بهشت فسیل شناسان دنیا لقب گیرد اما متاسفانه هیچ گونه مرکز علمی و یا امکان معرفی این جاذبه به گردشگران علمی به منظور رونق صنعت اکوتوریسم مهیا نشده است.

محسن تجربه کار در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر در کرمان می گوید: طی 8 سال گذشته با کاوش های انجام گرفته 140 هزار فسیل در مناطق شمالی کرمان جمع آوری کرده ام که به دلیل محدودیت ها و کمبود فضا تنها 3 هزار قطعه از این فسیل ها هم اکنون در موزه دیرینه شناسی کرمان درحال نگهداری است.

وی خواستار توجه ویژه مسئولان به مناطق فسیل خیز کرمان شد و گفت: متاسفانه یکی از این محوطه ها به دلیل قرار نگرفتن در مناطق محافظت شده طی 7 سال گذشته با تخریب 90 درصدی مواجه شده است.

وی افزود: در صورت توجه مسئولان به این منطقه می تواند از تخریب 10 هزار فسیل بجای مانده در این منطقه جلوگیری کرد.

یکی دیگر از آثار بجای مانده از دایناسورها در شهرستان زرند رد پای یک دایناسور غول پیکر در نزدیکی روستای "ده علیرضا" است که این رد پا نیز به دلیل عدم محافظت توسط افراد سود جو و ناآگاه با تخریب مواجه شده است.

+   پنجشنبه 1388/06/12ساعت 0:55 | 

10 شایعه بزرگ دنیای وب

صدها سال است که انسان ها به پخش شایعه می پردازند . در بعضی موارد برای اهداف خاص و در موارد دیگر تنها برای شوخی و سرگرمی. در سال‌های اخیر با گسترش اینترنت و به خصوص انفجار اشتراک اطلاعات با وب 2 و ابزارهایی مثل یوتیوب و توییتر پخش شایعه و قابل باور کردن آن بسیار آسان تر شده است .

در این مطلب به 10 شایعه بزرگ تاریخ وب که خیلی ها در سراسر جهان آن ها را باور کرده بودند می‌پردازیم.

1 – هیولای مونتاک (2008)

در جولای سال 2008 انتشار مقاله ای در روزنامه محلی مونتاک واقع در نیویورک به همراه یک عکس منجر به پخش شایعه هیولای مونتاک شد. در این مقاله جنازه موجودی عجیب و ترسناک نشان داده می‌شد که به گفته این روزنامه در سواحل مونتاک پیدا شده بو . نکته جالب اینجاست که اگر چه صحت این موضوع هیچ وقت تایید نشد، اما هیچ خبر و اطلاعیه ای هم در نفی آن منتشر نشد و هنوز هم هیچ کس نمی‌داند که آیا این موجود ترسناک واقعاً وجود داشته و در این صورت چه اسمی می‌توان برای آن گذاشت؟ یک راکون؟ یک لاک پشت دریایی بدون لاک؟ یا یک سگ بوکسور!

2- – چگونه آیپادتان را با یک پیاز شارژ کنید (2007)

یکی از خنده‌دارترین شوخی‌های وبی را سایت Household Hacker پخش کرده است . این سایت فیلمی را در یوتیوب منتشر کرد که نشان می‌داد چطور می‌توان یک دستگاه آی پاد را تنها با یک پیاز شارژ کرد! نکته جالب این بود که آنقدر در این ویدیو دلایل علمی و منطقی برای این موضوع بیان می‌شود که در نگاه اول کاملاً باور پذیر است و به همین دلیل بود که این آموزش در ده‌ها روزنامه به چاپ رسید و کلی از ملت آیپادهایشان را به پیاز وصل کردند. اما بعد از گذشته یک هفته این سایت نوشت: سر کار بودی داداش!

3 – پری شهر دربی (2006)

Dan Baines انگلیسی به عنوان دروغ اول آوریل سال 2006 در سایتش نوشت که توانسته لاشه یک پری را پیدا کند و حاضر است که آن را در eBay به فروش برساند. ظاهراً پری قلابی Dan زیادی خوب ساخته شده بود، چون سایتش به راحتی 20000 ویزیتور پیدا کرد و حتی بعد از اینکه اعلام شد این پری قلابی است Dan ایمیل‌هایی دریافت می‌کرد مبنی بر اینکه بهتر است قبل از اینکه نفرین پری او را بگیرد جنازه‌اش را طی مراسمی به خاک بسپارد!

4- دختر 15 ساله یوتیوب (2006)

در سال 2006 دختری به ظاهر 15 ساله شروع به انتشار سری ویدیوهایی کرد که در آنها خیلی ساده درد و دل و از زندگی سختش با والدینی با عقاید عجیب و غریب مذهبی تعریف می‌کرد. این سری ویدیوها ناگهان به شدت محبوب شدند و با اینکه 2 ماه بعد معلوم شد که ساختی و دارای فیلمنامه هستند و حتی اسم بازگیر نوجوان هم معلوم شد (جسیکا رز)  تا اواخر سال 2008 همچنان جزو پر بازدیدهای یوتیوب باقی ماندند.

5- تلویزیون گوگل (2007)

شایعه تاسیس تلویزیون گوگل سال‌هاست که به گوش می‌رسد. بنابراین تعجبی نداشت که وقتی مارک اریکسون باهوش ویدیویی بسیار خوش ساخت به نام چطوری به سرویس بتای تلوزیون گوگل دسترسی پیدا کنیم منتشر کرد، ملت موبه مو آموزش او را اجرا کردند و البته به باقالی‌ها راهنمایی شدند! با وجود اینکه تلویزیون گوگل وجود خارجی ندارد، ولی سایتی به نام HULU ساخته شد که بطور شگفت‌آوری به ویدیوی منتشر شده توسط مارک شبیه است.

6- بیل گیتس به شما همینطوری پول می دهد ( 2007 )

این درست است که بیل گیتس از طریق کمپانی بیل و ملیندا گیتس در سراسر جهان به مردم کمک رسانی و کار های خیریه انجام می‌دهد، اما شایعه‌ای که در صورت فوروارد کردن یک سری ایمیل مربوط به مایکروسافت به حساب شما پول واریز می‌شود به هیچ وجه صحت نداشت. ماجرا از این قرار بود که ایمیل‌هایی به دست ملت می‌رسید که مایکروسافت و Aol در حال تست یک برنامه جدید ردیابی ایمیل هستند و به حساب کسانی که این ایمیل را به دوستانشان فوروارد کنند بسته به تعداد فوروارد پول واریز می‌کند. جالب اینکه ماجرا هنوز هم ادامه دارد و عده ای همچنان مشغول فوروارد کردن این ایمیل هستند!

7 – عنکبوت های غول پیکر در عراق (2004 )

این ماجرا هم از طریق یک ایمیل شروع شد. به این ترتیب که در آن از مردم خواسته می‌شد که برای سربازان آمریکایی در عراق دست به دعا بردارند. نه بخاطر اینکه جنگ خطرناک است یا آنها از خانوادشان دور هستند بلکه بخاطر عنکبوت‌های غول پیکر ماقبل تاریخ که در بیابان های عراق به سربازان حمله می‌کنند. این شایعه البته به صورت خیلی محدودتر در جنگ اول خلیج فارس در سال 1993 ساخت شده بود که در آن بیان می‌شد که این عنکبوت ها 25 مایل در ساعت سرعت دارند. می‌توانند 10 ها متر در هوا بپرند و می‌توانند تا 10 اینچ طول داشته باشند.
ماجرا از آنجا قابل باور شد که همراه این ایمیل عکسی هم بود که سربازی را در حالی که یکی از این عنکبوت‌ها را در دست داشت نشان می‌داد. جالبتر اینکه این عنکبوت ها واقعاً وجود دارند اما نه به بزرگی و وحشتناکی که در عکس نشان داده می‌شد. بلکه این زاویه خاص عکس بود که عنکبوت زبان بسته را اینقدر ترسناک نشان می‌داد!

8- سگ هرکولی (2007)

در سال 2007 عکسی منتشر شد که در آن سگی به اسم هرکول، با وزنی مادل 282 پوند و اندازه‌ای تقریباً برابر یک اسب نشان داده می‌شد. گرچه این عکس فوتوشاپی بود اما جالب اینکه قبلاً سگی به همین نام به عنوان بزرگترین سگ جهان معرفی شده بود و همین باعث باور پذیر شدن عکس شد. اما به طور مسلم این هرکول، اون هرکول نبود!

9- جنازه بزرگ پا (2008)

سال گذشته 2 شایعه پران! حرفه‌ای کفرانس مطبوعاتی به راه انداختند و در آن عکسی از جنازه یک بزرگ پا نشان دادند. شدت پخش این شایعه و عکس در سطح وب به قدری بود که حتی شبکه CNN هم به آن پوشش خبری داد. یک علاقه مند ساده هم 50000 دلار برای خرید این بزرگ پا به شایعه پراکنان پرداخت و تنها بسته بزرگی از یخ دریافت کرد. یکی از دو شایعه پران که پلیس بود از کار اخراج و نفر دیگر هم دادگاهی شد!

10 – نسخه وطنی : دختری که به کانگورو تبدیل شد (1386)

اما در نسخه وطنی پخش شایعه وبی، حدودا  2 سال پیش بود که هرچه سایت پربازدید دارای لینکدونی و حتی چند سایت خبری معتبر، خبر و عکسی را منتشر کردند مبنی بر اینکه دختر هلندی که برای لجبازی با مادر مسلمانش به قرآن او اهانت کرده بود بلافاصله آتش گرفته و به موجودی عجیب شبیه کانگورو تبدیل شده و در حال حاضر در بیمارستانی در هلند بستری است!
بحث راجع به این ماجرا در فروم‌ها و حتی محافل غیر مجازی به شدت بالا گرفته بود تا اینکه در نهایت معلوم شد موجود نشان داده شده در این عکس، مجسمه‌ایست که در یک نمایشگاه هنرهای تجسمی در هلند نگهداری می‌شود.

+   سه شنبه 1388/06/10ساعت 12:45 | 

امان از بیکاری

عروس چینی قصد دارد با اضافه کردن دنباله 2 کیلومتری به دامن لباس عروسی‌اش نامش را در کتاب رکوردهای جهانی ثبت کند.

به گزارش مهر، ژائو پنگ که در هفته آینده ازدواج خواهد کرد تصمیم گرفته با دوختن یک دنباله دامن نه تنها نامش را در کتاب رکوردهای جهانی ثبت کند بلکه به گفته مادربزرگش چشم حسودان را نیز کور کند.طراح این دنباله لباس می گوید بیش از 3 ساعت زمان لازم است تا این پارچه  جمع شود و در جعبه محل نگهداری اش قرار بگیرد.
نخ به کار رفته در این پارچه صورتی رنگ است و از بیش از یک هزار پیله کرم ابریشم ساخته شده است.
هزینه ساخت این پارچه بیش از 50هزار دلار تخمین زده شده و گمان می رود پس از پایان مراسم رکوردزنی با ارزش بیش از یک صد هزار دلار فروخته شود.

آخرین رکورد دنباله دامن لباس عروس توسط یک دختر 24 ساله رمانیایی ثبت شده که از لباس ژائو پنگ چینی نیم کیلومتر کمتر بوده است.همسر ژائو معتقد است که با اضافه شدن این دنباله  2 کیلومتری به دامن لباس عروس خانم خوشبختی زندگی مشترکشان جاودانه خواهد شد.

+   یکشنبه 1388/06/08ساعت 10:15 | 

نتایج کارشناسی ارشد دانشکده سال 89-88

ضمن تبریک به تمام دوستانی که نتیجه تلاش خودشان را گرفتند تاکنون خبرهایی که از قبولی بچه‌ها دریافت کردم به شرح زیر می‌باشد. درصورتی که از قبولی بچه ها خبر بیشتری دارید در قسمت نظرات اطلاع دهید.

۱- آقای جورابیان (محیط زیست ۸۶)- محیط زیست تربیت مدرس

۲- خانم فرازمند (مرتع و آبخیزداری ۸۶)- بیابان اصفهان

۳- آقای یوسفی (مرتع و آبخیزداری ۸۶)- آبخیزداری تربیت مدرس

۴- آقای حسینی (مرتع و آبخیزداری ۸۶)- مرتعداری تربیت مدرس

۵- آقای قنبرآبادی (مرتع و آبخیزداری ۸۶)- آبخیزداری گرگان 

۶- خانم زهري (محیط زیست ۸۵)- محیط زیست بیرجند

۷- خانم مرجان نیکودل (مرتع و آبخیزداری ۸۴)- بیابان اصفهان

۸- خانم بهرامی (محیط زست ۸۵)- محیط زیست بیرجند

۹- آقای کاری (محیط زیست ۸۶)- محیط زیست تهران

۱۰- خانم ایزدی (مرتع و آبخیزداری ۸۵)- آبخیزداری زابل

۱۱- آقای زارع پور (مرتع و آبخیزداری ۸۴)- بیابان

۱۲- خانم جایدری (مرتع و آبخیزداری ۸۲)- آبخیزداری یزد

۱۳- خانم قارزی (مرتع و آبخیزداری ۸۲)- آبخیزداری گرگان

+   شنبه 1388/06/07ساعت 18:36 | 

اعلام نتایج کارشناسی ارشد تا اواخر این هفته

معاون سازمان سنجش گفت: تمام سعي سازمان سنجش اين است كه نتايج آزمون كارشناسي ارشد تا آخر هفته اعلام شود. وی افزود: امسال از طريق آزمون سراسري كارشناسي ارشد 45 هزار دانشجو در دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند.

وي با بيان اين‌كه امسال 22 درصد از افراد مجاز به انتخاب رشته‌هاي آزمون كارشناسي ارشد در دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند، گفت: در كنكور كارشناسي ارشد امسال 195هزار و 414 داوطلب، مجاز به انتخاب رشته شدند.

وي با تأكيد بر اين‌كه امسال بر اساس طرح استعدادهاي درخشان 4 تا 5 هزار داوطلب در مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند، اظهار داشت: امسال با احتساب طرح استعدادهاي درخشان حدود 50 هزار داوطلب در مقطع كارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي كشور پذيرش مي‌شوند.

وي با تأكيد بر اينكه غايبان انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد امسال كمتر از سال‌هاي قبل بود، گفت: هر سال 12 تا 15 درصد از افراد مجاز به انتخاب رشته آزمون كارشناسي ارشد غايب بودند اما اين ميزان امسال به 9 درصد رسيده است.

گفتني است، آزمون كارشناسي ارشد و چهاردهمين المپياد علمي دانشجويي سال 88 با شركت 722 هزار و 725 داوطلب در 136 كد رشته امتحاني و 39 شهرستان مختلف كشور بهمن ماه87 برگزار شد.

+   چهارشنبه 1388/06/04ساعت 1:18 | 

مرکب آبی و قرمز

روزی در جمهوری دموکراتیک آلمان سابق یک کارگر آلمانی کاری در سیبری پیدا می‌کند. او که می‌داند سانسورچی‌ها همه نامه‌ها را می‌خوانند، به دوستانش می‌گوید بیایید یک رمز تعیین کنیم؛ اگر نامه‌یی که از طرف من دریافت می‌کنید با مرکب آبی معمولی نوشته شده باشد، بدانید هر چه نوشته‌ام درست است. اگر با مرکب قرمز نوشته شده باشد، سراپا دروغ است. یک ماه بعد دوستانش اولین نامه را دریافت می‌کنند که در آن با مرکب آبی نوشته شده است:
اینجا همه چیز عالی است؛ مغازه‌ها پر، غذا فراوان، آپارتمان‌ها بزرگ و گرم و نرم، سینماها فیلم‌های غربی نمایش می‌دهند و تا بخواهی دختران زیبای مشتاق دوستی…… تنها چیزی که نمی‌توان پیدا کرد مرکب قرمز است.

+   چهارشنبه 1388/06/04ساعت 0:45 | 

ناسا قصد دارد زمین را جابجا کند!!!

دانشمندان یک روش غیرمعمول برای غلبه بر گرمای کره زمین یافته‌اند و آن هم این که  کره زمین را به یک منطقه خنک‌تر حرکت بدن! این ایده عجیب زائیده ذهن مهندسان ناسا و یک‌سری از اخترشناسان آمریکایی هست که معتقدن این روش در حدود ۶ بیلیون سال به عمر سیاره ما اضافه می‌کنه، به عبارت دیگر عمر مفید زمین ۲ برابر خواهد شد! اونها برای این کار طرحهایی هم ارائه دادن. جالبه بدونید که برای اینکار نیازی به نیروی عظیم برای حرکت دادن کره زمین نیست. فقط کافیه یک ستاره دنباله دار رو به سمت زمین هدایت کنن.

دکتر Laughlin که در مرکز تحقیقات ناسا در کالیفرنیا کار می‌کنه گفته که برای اینکار فقط لازمه یک ستاره دنباله‌دار و یا شهاب آسمانی رو به سمت زمین هدایت کنیم به طوری که با سرعت از کنار و نزدیک زمین رد بشه و به این طریق می‌تونه مقداری از نیروی گرانشی خودش رو به زمین منتقل کنه. در نتیجه این کار سرعت مداری زمین افزایش پیدا می‌کنه و به یک مدار بالاتر میره که از خورشید دورتر هست و به این ترتیب به یک منطقه ی خنک تر هدایت می‌شیم.

همچنین این مهندسان گفتن که بعد از این کار، باید این ستاره دنباله دار رو به سمت زحل و یا مشتری هدایت کرد تا روند رو به عقب اتفاق بیفته و انرژیش رو از یکی از این ۲ سیاره غول آسا بگیره. بعدها مدارش اونو دوباره به سمت زمین برگردونه و این روند تکرار می‌شه!
این گروه گفتن که هدفشون در نجات کره زمین کاملا جدیه و تنها چیزی که احتیاج دارن پرتاب یک موشک شیمیایی به یک شهاب آسمانی یا ستاره دنباله دار هست که در زمان مقرر آتش بگیره که چنین دانشی همین الان هم وجود داره!

این طرح جنبه‌های نگران کننده زیادی داره. مهندسین هوا فضا باید تو هدایت اون شهاب آسمانی و یا ستاره دنباله‌دار به سمت زمین نهایت دقت رو مبذول بدارن چون کوچک‌ترین اشتباهی در این زمینه، کره زمین رو در مدار آتش قرار خواهد داد و عواقب ویرانگری رو در پی خواهد داشت که کباب شدن محیط زیست زمین کمترین آنها خواهد بود.

+   دوشنبه 1388/06/02ساعت 0:15 | 

انواع ازدواج در ایران باستان

 

در دین زرتشتی تعدد زوجات روا نیست و گفته شده همان گونه که یک زن نمی‌تواند در یک زمان بیش از یک شوهر داشته باشد مرد نیز نمی‌تواند در آن واحد دو یا چند زن داشته باشد. اختیار زن دوم در شرایطی خاص و سخت که در آیین نامه زرتشتیان آمده جایز است نظیر این که زن اول فوت شده باشد. در ایران باستان تنها در صورتی فرد زرتشتی می‌توانست با وجود زن اول زن دیگر اختیار کند که زن اول به تشخیص پزشک عقیم بوده و خود موافقت خویش را برای این کار اعلام کند و رضایت داشته باشد هدف از این عمل نیز بقا نسل و پرورش فرزندانی نیک برای دین و دنیاست. در مورد انواع پیوند زناشویی در ایران باستان گفتنی است که زن و مرد زرتشتی به 5 صورت و تحت عناوین پادشاه زن- چاکر زن- ایوک زن- ستر زن- خودسر زن پیوند زناشویی می‌بستند که هر یک جداگانه به شرح زیر است :

 ۱- پادشاه زن: این نوع ازدواج به حالتی گفته می‌شد که دختری پس از رسیدن به سن بلوغ با موافقت پدر و مادر خود با پسری ازدواج می‌کرد و پادشاه زن از کاملترین حقوق و مزایای زناشویی برخوردار بود و کلا" همه دخترانی که برای نخستین بار و با رضایت پدر و مادر ازدواج می‌کردند، پیوند زناشویی آنان تحت عنوان پادشاه زن ثبت می‌شد. 

۲- چاکر زن: این نوع ازدواج به حالتی اطلاق می‌شد که زنی بیوه به عقد و ازدواج با مرد دیگری در می‌آمد. این زن با زندگی در خانه شوهر دوم خود حقوق و مزایای پادشاه زن را در سراسر زندگی مشترک دارا بود، ولی پس از مرگ آیین کفن و دفن و سایر مراسم مذهبی اش تا سی روزه توسط شوهر دوم یا بستگانش برگزار می‌شد. ولی هزینه های مراسم بعد از سی روزه به عهده بستگان شوهر اولش بود، چون معتقد بودند در دنیای دیگر این زن از آن نخستین شوهر خود خواهد بود و به همین علت پیوند دوم او تحت عنوان چاکر زن یاد می‌شد.
حال برای برخی ناآگاهان پیوند زناشویی از نوع چاکر زن را اختیار کردن زن صیغه ای توسط پدران ما در گذشته قلمداد کرده و پادشاه زن را زن عقدی بیان می‌کنند که صحت ندارد. 

۳- ایوک زن: این نوع ازدواج زمانی اتفاق می‌افتاد که مردی دختر یا دخترانی داشت و فرزند پسر نداشت و ازدواج تنها دختر یا کوچکترین دخترش تحت عنوان ایوک ثبت می‌شد و رسم بر این بود که اولین پسر تولد یافته از این ازدواج به فرزندی پدر دختر در می‌آمد و به جای نام پدرش نام پدر دختر را بعد از نامش می‌آوردند و این نوع ازدواج باعث شده که برخی افراد غیر مطلع برچسب ازدواج با محارم را به زرتشتیان بزنند و اظهار کنند که پدر با دختر خود ازدواج می‌کرده است. اینک اشتباه افراد ناآگاه کاملا" مشخص شد و اتهام ازدواج با محارم کاملا" مردود است. 
  
۴- ستر زن: وقتی که فرد بالغی بدون ازدواج در می‌گذشت، پدر و مادر یا خویشان این فرد موظف بودند به خرج خود و به یاد فرد درگذشته دختری را به ازدواج پسری در می‌آورند. شرط این نوع ازدواج آن بود که دختر و پسر متعهد می‌شدند که در آینده یکی از پسران خود را به فرزند خواندگی فرد درگذشته بدون زن و فرزند درآورند. 

۵- خودسر زن: اگر دختری و پسری پس از رسیدن به سن بلوغ برخلاف میل والدین خود خواستار ازدواج با یکدیگر می‌شدند و مصر بر این امر نیز بودند، با وجود مخالفت والدین ازدواج آنها منع قانونی نداشت و زیر عنوان خودرای زن ثبت می‌گردید و در این بین دختر از ارث محروم می‌شد، مگر اینکه والدینش به خواست خود چیزی به او می‌دادند یا وصیت می‌نمودند که بدهند. 
این نوع ازدواج ها در ایران باستان انجام می‌شد امروزه ازدواج ها تحت این عناوین ثبت نمی‌شود.
گفتنی است که طلاق در آیین زرتشتی مطرود و منفور است و تحت شرایطی ویژه و در مواردی نادر و خاص طبق آیین نامه زرتشتیان مجوز داده می‌شود.
 

+   شنبه 1388/05/31ساعت 0:42 | 

مرگ عجیب دختر بچه ای سه ساله در هلند

در هنگام برگزاری مراسم تشیع جنازه یک دختر بچه سه ساله ساختمان کلیسای مرکزی شهر نیوان هلند آتش می‌گیرد اما دختر بچه مرده ناگهان به هوش می‌آ‌ید و ناخواسته در میان شعله‌های آتش جان می‌سپارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از ام‌اس‌ان نیوز، زمانی که رینا 3 ساله در حال بازی کردن بوده ناگهان از طبقه پنجم محل سکونتش سقوط می‌کند و بر اثر شکستگی جمجمه سرش به کما می‌رود.

پزشکان پس از دو روز مرگ وی را تائید می‌کنند و خانواده رینا نیز در صبح سومین روز از لحظه سقوط دخترشان مراسم تشیع جنازه وی را برگزار می‌کنند.

زمانی که تمام اعضای خانواده رینا در کلیسا قرار داشته‌اند ناگهان شمعی که بر روی تابوت دخترک قرار داشته واژگون می‌شود و جایگاه نگهداری از تابوت آتش می‌گیرد.

آتش به سرعت تمام اطراف تابوت و محل نشستن خانواده‌های عزادار را فرا می‌گیرد و خانواده رینا مجبور می‌شوند که به خارج از کلیسا فرار کنند.

پس از خروج تمام حاضران در مراسم تشیع جنازه رینا کوچک شروع به صدا زدن نام پدر و مادرش می‌کند اما به خاطر وسعت آتش روشن شده در داخل سالن مراسم تدفین کلیسای رواز شهر ریوان هلند نجات پیدا نمی‌کند و در میان شعله‌های آتش جان می‌سپارد.

پلیس و نیروهای آتش‌‌نشانی هنوز علت آتش گرفتن کلیسا را نمی‌دانند و پزشکان معالج رینا نیز بر صحت تائیدیه مرگ این دختر بچه سه ساله تاکید می‌کنند.

نحوه مرگ رینا به معمایی تبدیل شده که هنوز علت اصلی بروز آن نامعلوم است و مشخص نشده که چه عواملی سبب سوختن این دختربچه بی‌گناه در میان شعله‌های آتش کلیسا شده است.
+   چهارشنبه 1388/05/28ساعت 0:10 | 

تولد یک شانس

در زمان‌های گذشته، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این که عکس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی کرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی‌تفاوت از کنار تخته سنگ می‌گذشتند. بسیاری هم غرولند می‌کردند که این چه شهری است که نظم ندارد. حاکم این شهر عجب مرد بی‌عرضه ای است و ... با وجود این هیچ ﮐس تخته سنگ را از وسط برنمی‌داشت.

نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود، نزدیک سنگ شد. بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرار داد. ناگهان کیسه‌ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود، کیسه را باز کرد و داخل آن سکه‌های طلا و یک یادداشت پیدا کرد. پادشاه در آن یادداشت نوشته بود:

"هر سد و مانعی می‌تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشد"

+   دوشنبه 1388/05/26ساعت 1:10 | 

ازدواج همزمان پسر 16 ساله با دو دختر جوان!!!

در یک اتفاق نادر یک جوان به طور همزمان با دو دختر ازدواج کرد. به گزارش البرز یک جوان اهل کاشمر به طور همزمان با دو دختر مورد علاقه خود در یک روز ازدواج کرد. داماد که یک پسر 16 ساله است در اتفاقی نادر دو دختر همسن و سال خودش را به عقد دائم درآورد تا رکورددار این نوع ازدواج در زیر سن قانونی کشور باشد.

این ازدواج زمانی رخ می‌دهد که این جوان 16 ساله ابتدا با دختر عمه خود ازدواج کرده و بعد به دنبال عشق و احساس دیگری رفته و همین امر موجب ازدواج همزمان با دو دختر می‌شود. جالب اینجاست که هر یک ازهمسران این مرد جوان از این ازدواج راضی بوده واز این اتفاق ابراز خرسندی می‌کنند. گفتنی است یکی از همسران این مرد دخترعمه و دیگر نسبتی با وی نداشته است.

این اتفاق نادر در روستای دهمیان از توابع کوهسرخ شهرستان کاشمر رخ داده است.

+   شنبه 1388/05/24ساعت 10:4 | 

مهمترین سئوالات علمی بی پاسخ جهان

بشر با وجود سالهای طولانی که صرف دانش آموختن کرده است در برابر بسیاری از سئوالات موجود در جهان همچنان ناتوان است، سئوالاتی که توانایی های علمی انسان را در زمینه های فیزیک، ریاضی، شناختی، و نجوم زیر سئوال می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه کشف برترین رازهای علم در حدود دو سال پیش توسط نشریه لایو ساینس آغاز شد و طی آن از چندین دانشمند در زمینه های مختلف در این باره سئوالهایی پرسیده شد. در نهایت از میان 14 پدیده مطرح شده 10 پدیده به عنوان برترین سئوالهای بی جوابی که انسان همچنان در جستجوی آن به سر می برد توسط این نشریه ارائه شده است.

عامل تکامل چیست: بارها تکرار شده است که عامل شکل گیری تکامل انتخاب طبیعی است. این دلیل به عنوان موتور اصلی که تولید ارگانیسمها و موجودات پیچیده را به عهده دارد و همچنین به عنوان یکی از برترین تئوری های علمی شناخته می شود. اما آیا تکامل بر اساس انتخاب طبیعی تنها توضیح برای شکل گیری ارگانیسمهای پیچیده است؟ به گفته ماسیمو پیگلیوجی از بخش اکولوژی و تکامل دانشگاه استونی بروک در نیویورک، این سئوال یکی از برترین رازهای کنونی علم به شمار می رود. آیا تکامل تنها تحت تاثیر انتخاب طبیعی قرار دارد یا خصوصیات دیگری نیز در شکل گیری آن دخیل هستند؟

در درون یک زلزله چه رخ می دهد: قرارگیری چنین سئوالی در لیست رازهای علمی جهان کمی دور از ذهن به نظر می آید. اما واقعیت این است که انسان تا کنون اطلاعات دقیقی از آنچه در اعماق سیاره زادگاهش در حال وقوع است، ندارد. متخصصان می توانند با دقتی بالا مکان آغاز و نوع گسلی که در آغاز زلزله شرکت داشته است را تعیین کنند. حتی امکان پیش بینی مدت پس لرزه ها نیز وجود دارد. اما تا کنون به صورت قطعی آنچه در هنگام زلزله در حال وقوع است مشخص نشده است. طبیعت و نیروهای طبیعی که گسلها را حفظ کرده و سپس آنها را رها می کنند، همچنان ناشناخته باقی مانده اند.
تام هیتون زمین شناس دانشگاه کلتک معتقد است مشکل لغزش اصطکاکی در زلزله ها یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در علوم زمینی است و اکنون به یکی از بزرگترینها رازها در اصول فیزیکی زلزله تبدیل شده است.

من کیستم: طبیعت خودآگاهی از گذشته های دور روانشناسان و دانشمندان شناختی را پریشان و سردرگم کرده بود. جوزف دیلاکس عصب شناس دانشگاه نیویورک معتقد است در حالیکه انسان بر این باور است که عاملی مستقل به حساب می آید، اینگونه نیست. تمامی اعمال انسان تحت تاثیر فرایندی ناخودآگاه و محیطی قرار دارد. درک چگونگی تصمیم گیری هشیارانه، داشتن ذهنی مستقل و شخصی، روح و ... از عواملی هستند که پاسخ آنها بیش از چندین دهه از انسان فاصله دارند. اینگونه به نظر می رسد که بشر زمان زیادی را برای پاسخ دادن به حیاتی ترین سئوال زندگی خود نیاز خواهد داشت.

زندگی چگونه بر روی زمین شکل گرفته است: شواهد اولیه نشان می دهد حیات اولیه میکروبها در زمین به بیش از سه بیلیون سال پیش باز می گردد و هیچکس از چگونگی آغاز آن آگاه نیست. ایده های مختلفی مانند واکنشهای شیمیایی زنجیره ای در بستر دریاها وجود دارند. دیانا نورتآپ از بیولوژیستهای دانشگاه نیومکزیکو معتقد است تئوری های زیادی درباره منشا حیات ارائه شده است که اثبات و یا رد آنها بسیار سخت و پیچیده خواهد بود.

مغز انسان چگونه عمل می کند: برخی بر این باورند که تسلط کاملی بر پاسخ علمی این سئوال ایجاد شده است. در واقع نمی توان انکار کرد که نسبت به دهه های گذشته اطلاعات بسیار بیشتری از عملکرد مغز در اختیار انسان قرار گرفته است اما با وجود بیلیونها نرون عصبی که هریک از هزاران اتصال برخوردارند نمی توان گفت که انسان درباره عملکرد مغز به قطعیت رسیده است.
به گزارش مهر، اسکات هیوتل از مرکز علوم عصب شناختی در دانشگاه داک در باره این موضوع می گوید: انسان بر این باور است که مغز را به طور کامل درک کرده است یا حداقل هر فرد با توجه به تجربیاتی که داشته مغز خود را درک کرده است. اما تجربیات شخصی هر انسان، راهنمای بسیار ضعیفی برای کشف عملکرد کامل مغز به شمار می رود. سئوالات زیادی از جمله چگونگی مطالعه، چگونگی تشکیل شبکه های نرونی، چگونگی یادگیری، به خاطر سپردن، عشق ورزیدن، شنیدن، حرکت کردن و یا هر عمل دیگری درباره مغز انسان بی پاسخ باقی مانده است. درصورتی که بتوان مغز را درک کرد، انسان خواهد توانست تمامی ظرفیتها و محدودیتهای فکری، احساسی، استدلالی، عشق و تمامی جنبه های حیات را درک کند.

بقیه جهان کجاست: دانشمندان پاسخ این سئوال را با توجه به پدیده های مرموز ماده و انرژی تاریک، بخش تاریک جهان می نامند. در واقع تنها تمامی گونه های ماده و انرژی که تا کنون در جهان یافته شده اند، تنها چهار درصد از کل ماده و انرژی واقعی و موجود جهان را تشکیل می دهند. میزانی که با هیچ برابری می کند. 96 درصد باقی مانده همچنان ناشناخته اند و دانشمندان برای یافتن آن به دورترین نقاط فضا و عمیق ترین نقاط زمین روی آورده اند.

عامل گرانش چیست: شاید گمان برود که جاذبه زمین کاملا درک شده و هیچ نکته مرموزی ندارد زیرا نیوتون آن را در زمانهای بسیار گذشته کشف کرده است. نیروی گرانش یکی از ضعیفترین نیروهایی است که تا کنون در جهان شناسایی شده و در حالت استاندارد فیزیکی هیچ توضیحی برای چگونگی عملکرد آن وجود ندارد. نظریه پردازان معتقدند شاید این نیرو در اثر ذرات بی حجم و کوچکی به نام گراویتونها که در میدانهای گرانشی جریان دارند، شکل گرفته است.
مارک جکسون، یکی از نظریه پردازان فیزیک در لابراتوار فرمی درایلینویز معتقد است گرانش از آنچه در حالت استاندارد فیزیک توضیح داده می شود، کاملا متفاوت است. زمانی که درباره تعاملات کوچک گرانشی محاسباتی انجام می گیرد جوابهای غیر عقلانی به دست می آید و می توان گفت علم ریاضی در توضیح این مسائل کاملا ناتوان است.

آیا نظریه ای برای توضیح همه چیز وجود دارد: فیزیکدانان از مدلهای استاندارد خوبی برخوردارند که می توانند جهان هستی را به صورت ذراتی ترسیم کند تا به این وسیله بتوان کوچکترین جرم و ماده موجود در جهان را از مغناطیس گرفته تا اتم توضیح داد. مدلهای استاندارد فیزیکی ذرات را نقاطی بسیار خرد می پندارند که اکثر آنها حامل نیروهای بنیانی هستند. دو مشکل بزرگی که این مدلها در پی دارند عدم توانایی توضیح گرانش و نامفهوم شدن در توضیح نیروهای بزرگ است. درصورتی که نظریه ای با توانایی توضیح انرژی های خارق العاده جهان اولیه به وجود آید که بسیاری ارائه چنین نظریه ای را غیر ممکن می دانند می توان گفت تئوری جهانی فیزیک به واقعیت پیوسته است.

آیا حیات بیگانگان واقعیت دارد: حیات همه جا، حداقل در سیاره زمین حضور دارد. در این صورت بسط دادن آن در تمامی جهان امری منطقی به نظر می رسد. با این حال نمونه ها و مطالعات انجام گرفته تنها در محدوده زمینی بوده است و به همین دلیل بسیار کوچک به شمار می روند. انسان اکنون آگاه است که عناصر حیات به صورت وسیعی پراکنده شده است و منظومه خورشیدی مشابه منظومه خورشیدی زمین وجود دارد.
به گزارش مهر، جیل تارتر مدیر مرکز تحقیقات SETI در کالیفرنیا معتقد است انسان از تخیلات مملو و ساخته شده است، پس حداقل می توان تصور کرد که حیات دیگری نیز دور از چشمان انسان وجود دارد. به گفته فرانک ویلژک، برنده جایزه نوبل موسسه ام آی تی، نوع بشر از میان 4.5 بیلیون سال تاریخ شکل گیری زمین تنها طی 200 سال گذشته به تمدن علمی تکنولوژیکی دست یافته است. بر این اساس می توان انتظار داشت تمدنهای علمی و تکنولوژیکی زیادی وجود داشته باشند که به میلیونها و شاید بیلیونها سال زمان برای توسعه یافتن نیاز خواهند داشت.

جهان چگونه آغاز شد: مهمترین، اصلی ترین، مرموزترین و قدیمی ترین سئوال بی پاسخ در میان انسانها است که تمامی اسرار دیگر جهان را تحت الشعاع خود قرار داده است. برخی نظریه ها اعلام کرده اند که جهان در حدود 13.7 بیلیون سال پیش و پس از پدیده ای به نام انفجار بزرگ آغاز شده است. پس از این انفجار همه چیز در مدت کوتاهی شکل گرفت و در کمتر از یک چشم به هم زدن تحت تاثیر پدیده ای به نام تورم کیهانی، ابعاد کیهانی به خود گرفت. تئوری تورم کیهانی از ایده های بسیار قدرتمندی است که تا کنون امکان اثبات و بررسی شکل گیری آن به وجود نیامده است. تا زمان بی جواب باقی ماندن چنین سئوالی در علم محدود بشر، هیچ یک از دیگر سئوالها نیز مجالی برای یافته شدن و کشف شدن پیدا نخواهند کرد.

+   چهارشنبه 1388/05/21ساعت 0:32 | 

نماد بین المللی ازدواج

 

+   دوشنبه 1388/05/19ساعت 0:15 | 

روستایی با بیش از 200 دوقلو

سال‌هاست که علت وجود بیش از 200 دوقلو در یکی از روستاهای هند به نام کودینجی بر پزشکان پوشیده است.

به گزارش روییترز روستای کودینجی در استان کرالای شمالی کشور هند 1500 نفر جمعیت و حدود 230 دوقلو وجود دارد. این تعداد چهار برابر متوسط جمعیت دوقلوها در جوامع مختلف است.

انجمن دوقلوها و اقوام این روستا تعداد دوقلوها 
در ابتدای سال 2009 را 204 نفر اعلام کردند. انتظار می‌رود که این تعداد به 230 نیز افزایش یافته باشد.

پاتوماکوتی و کنیپاتوتی 65 ساله و ریتا آیشا و ریفا آیشا که تقریبأ دو ماه دارند، پیرترین و جوان‌ترین دوقلوهای روستا هستند.

پاتوماکوتی زمانی را به یاد می‌آورد که خانوده‌اش برای بزرگ‌کردن او و خواهر دوقلواش با مشکلات فراوانی روبرو بودند.

سالمابی 15 ساله در مدرسه روستا درس می‌خواند و می‌گوید یکبار معلمش او و خواهرش را با هم اشتباه گرفت و وی به خاطر کاری که خواهرش کرده ‌بود تنبیه شد.

ساکنان این روستا در معرض هیچ عامل غیرطبیعی یا شیمیایی نیستند و دوقلوها و والدین آن‌ها از سلامت خوبی برخوردارند. همین امر باعث شده که پزشکان توجه خود را به ریشه‌های ژنتیکی افراد این روستا معطوف کنند.

دکتر سیربیجو که پزشک این روستاست می‌گوید: "براساس بعضی شواهد علمی، عاملی طبیعی در افزایش تولد دقلوها در این روستا دخیل است. آب این منطقه می‌تواند یکی از این عوامل باشد."

وی می‌افزاید: "در همه جای جهان عامل تولد دوقلوها داروهای شیمیایی از جمله داروهای بارداری، عادات غیر طبیعی تغذیه و افزایش سن ازدواج است."

با این حال در کودینجی بیشتر ازدواج‌ها بین سن 18 تا 20 سال انجام می‌شود. دکتر سیربیجو می‌گوید: "هیچ‌کدام از عوامل تولد دوقلوها در کشورهای پیشرفته در اینجا مشاهده نمی‌شوند."

حتی روستایی‌ها نیز آب این منطقه را عامل تولد دوقلوهای خود می‌دانند. روستای کودینجی در یکی از پر باران‌ترین مناطق هند قرار دارد و در زمان بارش باران‌های فصلی آب‌گرفتگی و سیل ارتباط این روستا با مناطق مجاور را قطع می کند.

+   شنبه 1388/05/17ساعت 0:27 | 

ای قیامت زمین... رستاخیز آخرین خاک... پشت شکیبمان شکسته است. قامت صبرمان به سمت تاریک خمیدن خزیده است. تا کی؟ تا چند؟ تا کجا تاب آوریم روزگار بی آفتاب را؟.....دریچه ای به سمت سحر بگشا. به یک جرعه آفتاب مهمانمان کن... به دمی حیاتمان بخش و این همه دیر پایی شب را مپسند........

  نیمه شعبان 

 سالروزتولدیگانه منجی

 عالم بشریت بر پیروان مکتب اهل بیت

 مبارک باد.

 

+   چهارشنبه 1388/05/14ساعت 1:1 | 

حمله یک کروکودیل

 

 


Crocodile likes being photographed (3 pics)

Crocodile likes being photographed (3 pics)

+   سه شنبه 1388/05/13ساعت 0:11 | 

چگونه یک خبر بد را برسانیم!

داستان زیر را آرت بو خوالد طنز نویس پر آوازه آمریکایی در تایید اینکه نباید اخبار ناگوار را به یکباره به شنونده گفت تعریف می کند:

مرد ثروتمندی مباشر خود را برای سرکشی اوضاع فرستاده بود. پس از مراجعه پرسید:
- جرج از خانه چه خبر؟
- خبر خوشی ندارم قربان سگ شما مرد.
- سگ بیچاره! پس او مرد. چه چیز باعث مرگ او شد؟
- پرخوری قربان.
- پرخوری؟ مگر چه غذایی به او دادید که تا این اندازه دوست داشت؟

گوشت اسب قربان و همین باعث مرگش شد.
- این همه گوشت اسب از کجا آوردید؟
- همه اسب های پدرتان مردند قربان.
- چه گفتی؟ همه آنها مردند؟
- بله قربان. همه آنها از کار زیادی مردند.
- برای چه این قدر کار کردند؟
- برای اینکه آب بیاورند قربان!
- گفتی آب؟ آب برای چه؟
- برای اینکه آتش را خاموش کنند قربان.
- کدام آتش را؟
- آه قربان! خانه پدر شما سوخت و خاکستر شد.
- پس خانه پدرم سوخت؟ علت آتش سوزی چه بود؟
- فکر می کنم که شعله شمع باعث این کار شد قربان!
- گفتی شمع؟ کدام شمع؟
- شمع هایی که برای تشیع جنازه مادرتان استفاده شد قربان!
- مادرم هم مرد؟
- بله قربان. زن بیچاره پس از وقوع آن حادثه سرش را زمین گذاشت و دیگر بلند نشد قربان.
- کدام حادثه؟
- حادثه مرگ پدرتان قربان!
- پدرم هم مرد؟
- بله قربان. مرد بیچاره همین که آن خبر را شنید زندگی را بدرود گفت.
- کدام خبر را؟
- خبرهای بدی قربان. بانک شما ورشکست شد. اعتبار شما از بین رفت و حالا بیش از یک سنت در این دنیا ارزش ندارید. من جسارت کردم قربان. خواستم خبرها را هر چه زودتر به شما اطلاع بدهم قربان!

+   یکشنبه 1388/05/11ساعت 0:44 | 

خبری از کارشناسی ارشد 89

 بدين‌وسيله با توجه به مصوبه شوراي نظارت و برنامه‌ريزي آزمون تحصيلات تكميلي برخي از مواد امتحاني و ضرايب دروس از كدرشته‌هاي امتحاني آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1389 را براي متقاضيان شركت در آزمون مذكور به شرح مندرج در جداول ذيل به تفكيك گروه آموزشي اعلام مي‌نمايد.

1- برخي از رشته‌هاي امتحاني گروه آموزشي علوم انساني

رشته

گرايش

دروس

ضرايب

مجموعه علوم اقتصادي
كد1105

1- علوم اقتصادي
2- توسعه اقتصادي و برنامه‌ريزي
3- برنامه‌ريزي سيستم‌هاي اقتصادي
4- اقتصاد انرژي

1- زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)

1

2- اقتصاد خرد

4

3- اقتصاد كلان

4

4- رياضي

2

5- آمار

2

6- مجموعه دروس تخصصي (تجارت بين‌الملل ـ ماليه بين‌الملل ـ بخش عمومي ـ پول و بانكداري ـ اقتصاد اسلامي)

3

مجموعه علوم سياسي و روابط بين‌الملل
(كد1130)

مطالعات منطقه‌اي

1- زبان عمومي و تخصصي (آلماني، انگليسي و فرانسه)

2

2- سازمان‌هاي بين‌المللي

1

3- اصول روابط بين‌الملل و سياست خارجي

1

4- نظام‌هاي سياسي تطبيقي

1

5- روش پژوهش

1

6- سياست و حكومت منطقه مرتبط (آسياي مركزي و قفقاز، آمريكاي شمالي، اروپا، خاورميانه و شمال آفريقا)

2

مجموعه مديريت
كد (1142)

مديريت مالي

1- زبان عمومي و تخصصي (انگليسي)

2

2- رياضي و آمار

3

3- اقتصاد خرد و كلان

3

4- مديريت مالي

4

5- مديريت سرمايه‌گذاري و ريسك

4

6- حسابداري‌(حسابداري‌مالي و حسابداري صنعتي)

4

مجموعه مديريت
كد (1142)

مديريت كارآفريني

1- زبان انگليسي (عمومي و تخصصي)

3

2- مباني كارآفريني

3

3- تئوري‌هاي مديريت

2

4- اقتصاد خرد و كلان

2

5- آمار و رياضي

3

6- بازاريابي و مديريت بازار

2

مجموعه حقوق
كد (1126)

حقوق ارتباطات

1- متون حقوقي به زبان خارجي

2

2- حقوق بين‌الملل عمومي

2

3- حقوق اساسي

3

4- حقوق تعهدات

2

5- حقوق‌جزا‌(عمومي و‌اختصاصي) و آيين‌دادرسي‌كيفري

2

6- حقوق ارتباطات

3

مجموعه علوم اجتماعي
كد (1108)

برنامه‌ريزي گردشگري (توريسم)
(گرايش جديد)

1- زبان عمومي و تخصصي (آلماني، انگليسي و فرانسه)

2

2- روش تحقيق

2

3- نظريه‌هاي جامعه‌شناسي

2

4- حوزه‌ها و مفاهيم اساسي برنامه‌ريزي توريسم

4

مجموعه محيط زيست كد (1146)

برنامه‌ريزي، مديريت و آموزش محيط زيست

1- زبان عمومي و تخصصي

2

2- برنامه‌ريزي و مديريت محيط زيست

3

3- اكولوژي عمومي

2

4- ارزيابي توان محيط زيست

1

5- آمار و روش‌هاي تحليل سيستم‌ها

2

6- مباني سيستم‌هاي اطلاعات جغرافيايي (GIS) و سنجش از دور (RS)

2

گرايش آموزش محيط زيست از كد رشته امتحاني 1146 با همان مواد و ضرايب مندرج در دفترچه كارشناسي ارشد سال 1388، پذيرش دانشجو خواهد داشت.

 

4- گروه آموزشي كشاورزي
مهندسي منابع طبيعي ـ مجموعه مديريت مناطق بياباني و همزيستي با بيابان (كد 1321):

كدرشته امتحاني

رشته امتحاني

مواد امتحاني و ضرايب

1321

مهندسي منابع طبيعي ـ مجموعه مديريت مناطق بياباني و همزيستي با بيابان
1- مديريت مناطق بياباني
2- توليدات گياهي و دامي
3- محيط زيست و منابع طبيعي
4- توسعه و عمران مناطق بياباني

1- زبان عمومي و تخصصي، 2- رابطه آب و خاك و گياه، 3- طرح آزمايش‌هاي كشاورزي، 4- اكولوژي عمومي، 5- حفاظت خاك و آبخيزداري، 6- ژئومورفولوژي، 7- خاك‌شناسي مناطق خشك، 8- حفاظت آب و خاك
ضرايب به ترتيب دروس:
1- مديريت مناطق بياباني     (2، 3، 2، 3، 2، 2، 0 و 0)
2- توليدات گياهي و دامي    (1، 1، 0، 1، 0، 1، 1 و 1)
3- محيط‌زيست‌و‌منابع‌طبيعي (1، 1، 0، 1، 0، 1، 1 و 1)
4- توسعه‌و‌عمران‌مناطق‌بياباني‌(1، 1، 0، 1، 0، 1، 1 و 1)

 

+   جمعه 1388/05/09ساعت 13:27 | 

شکار یک پرنده توسط عنکبوت بزرگ

 

 

Bird_ Eating_Spider_from_Australia

Bird_ Eating_Spider_from_Australia

Bird_ Eating_Spider_from_Australia

+   جمعه 1388/05/02ساعت 0:35 | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر